R e k l a m a

Powiat wieluński: 12-latek wywołał alarm bombowy. Zrobił to dla żartu

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa ustalili, kto stał za fałszywym alarmem bombowym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach. Okazało się, autorem żartu, który postawił na nogi służby ratunkowe, był 12-latek. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do placówki oświatowej zadzwonił anonimowy rozmówca, informując o podłożeniu bomby. Zgłoszenie o tym wpłynęło do wieluńskich policjantów w piątek, 22 grudnia 2023 roku, około godz. 12:30. Do działań natychmiast przystąpiły wszystkie niezbędne w tej sytuacji służby.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przeprowadzona została ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w zagrożonym budynku oraz osób z pobliskich zabudowań. Na miejscu pracował również funkcjonariusz z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który dokładnie sprawdził budynek. Okazało się, że żadnego zagrożenia nie było, a alarm w tym przypadku okazał się fałszywy – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wieluńscy stróże prawa natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmu. Już po kilku godzinach ustalono, że był to 12-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

– Mundurowi bardzo szybko do niego dotarli. Okazało się, że zrobił to dla żartu. Teraz nastolatek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnych i nieletnich – zapowiada asp. sztab. Katarzyna Grela. I przypomina, że sprawcy fałszywych alarmów bombowych nie mogą liczyć na bezkarność. Mogą oni ponieść koszty interwencji służb niezbędnych przy tego typu zgłoszeniach, a w razie alarmu zagrażającego zdrowiu lub życiu, grozi im kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

– W przypadku, kiedy sprawcą alarmu bombowego okaże się nieletni, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Może on nakazać rodzicom lub opiekunom dziecka pokrycie kosztów działań, podjętych na miejscu zdarzenia – wyjaśnia Katarzyna Grela.

O alarmie bombowym w Gromadzicach informowaliśmy już w naszym artykule: Alarm bombowy w gminie Czarnożyły. Placówka oświatowa i mieszkańcy ewakuowani.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Zdz
5 miesięcy temu

Mam nadzieję że chłopiec poniesie surowa karę – np prace społeczne w DPSie , hospicjum.
Zastanawia mnie jak osoba odbierająca telefon nie zorientowała się że to dzwoni dziecko

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx