R e k l a m a

Zabawy sylwestrowe w Wieluniu i regionie. Gdzie będziemy witać nowy 2024 rok?

R e k l a m a

Noc sylwestrowa to wspaniała okazja do świętowania, często z bliskimi, przyjaciółmi i rodziną. To niezwykły czas, kiedy zbieramy się, by pożegnać stary rok i powitać nowy z radością, nadziejami i niezapomnianymi przeżyciami. Jak w tym roku spędzić Sylwestra w Wieluniu i regionie?

W Wieluniu znowu bez imprezy w centrum miasta

Jeszcze kilkanaście lat temu spora część mieszkańców Wielunia nie wyobrażała sobie przywitania nowego roku bez hucznej imprezy sylwestrowej na placu Legionów. W ostatnim czasie ta tradycja niestety stopniowo obumierała i ten rok nie przyniesie w tym zakresie żadnego przełomu. Próżno szukać w Wieluniu wspólnego przywitania nowego roku pod gołym niebem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nie oznacza to jednak, że w Wieluniu w noc sylwestrowo-noworoczną kompletnie nic się nie zadzieje. Wieluński Dom Kultury przygotował zabawę sylwestrową w sali widowiskowej przy ul. Krakowskie Przedmieście. Zabawa będzie mieć charakter koszyczkowy, zapewnienie posiłku oraz zimnych napojów pozostawiono w gestii gości. WDK dostarczy kawę i herbatę, a o stronę muzyczną zadba DJ Daniel. Start o godz. 19:00. Cena to 60 zł od osoby.

Alternatywą jest sylwestrowy maraton filmów w kinie Syrena. W repertuarze znajdą się m.in. „KOS” (historyczny/akcja), „Do usług szanownej pani” (dramat/komedia/romans) oraz „Fuks 2” (komedia/sensacyjny). Ostatni seans zakończy się 31 grudnia 2023 r. około godziny 23:00.

Dla miłośników imprez plenerowych też coś się znajdzie

Osoby spragnione hucznych zabaw sylwestrowych na świeżym powietrzu też znajdą coś dla siebie, ale w tym celu będą musiały wybrać się poza Wieluń. Na zabawę pod gwiazdami zaprasza m.in. Działoszyn. Impreza pod działoszyńskim magistratem zacznie się o 22:00, a w programie jest m.in. pokaz fajerwerków i ciepły poczęstunek. Sylwester pod gołym niebem zorganizuje też Wieruszów, gdzie zabawa w rynku potrwa w godzinach od 23:00 do 1:00.

Imprezy sylwestrowe zostaną zorganizowane też w Osjakowie i Bolesławcu. Obie te miejscowości mają szczególne powody do świętowania, bo od 1 stycznia 2024 roku staną się miastami. Nic więc dziwnego, że ich włodarze i mieszkańcy chcą hucznie przywitać ten rok. Szerzej na ten temat informujemy w artykule Dwa nowe miasta w naszym regionie od 1 stycznia 2024 roku: Osjaków i Bolesławiec.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx