R e k l a m a

Będą wygodniejsze podróże na linii kolejowej łączącej województwo łódzkie ze śląskim

R e k l a m a

Zwiększy się dostęp do kolei na linii łączącej województwa śląskie i łódzkie. Mieszkańcy 11 miejscowości między Częstochową a Chorzewem Siemkowicami zyskają lepsze warunki podróży. PKP PLK podpisały umowy na realizację prac w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025.

Nowe przystanki na terenie województwa śląskiego – Częstochowa Rząsawa, Mykanów, Cykarzew Stary, Cykarzew Północny, Stary Broniszew oraz łódzkiego – Ważne Młyny, Nowa Brzeźnica, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka, Biała zwiększą dostęp do kolei na linii numer 146 z Częstochowy do Chorzewa Siemkowic.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje PKP PLK, na wszystkich peronach przewidziano wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie LED. Przystanki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Komunikację na przystanku Wistka ułatwią dodatkowo pochylnia i winda. Wypukła faktura ze ścieżkami naprowadzającymi na antypoślizgowej nawierzchni pomoże w dojściu na pociąg niewidomym pasażerom. Zachętą do ekologicznych podróży – łączenia kolei i rowerów – będą stojaki w obrębie peronów. Dla podróżnych powstaną też parkingi przy większości przystanków.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami prac w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025. Wartość zadań to łącznie blisko 23 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest z końcem 2024 roku.

– Program przystankowy przyczynia się do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Na ten cel przeznaczono ponad 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych – informuje biuro prasowe PKP PLK. – W Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej jest 207 lokalizacji, a na liście rezerwowej 107.

Dzięki realizacji zadania poprawi się komfort podróży m.in. do Częstochowy i Chorzewa Siemkowic, a po uruchomieniu połączeń także do Zduńskiej Woli. Warto pamiętać, że po realizacji kolejnej inwestycji z programu Kolej Plus, linia kolejowa przebiegająca przez Chorzew Siemkowice zostanie połączona z Wieluniem

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx