R e k l a m a

Wieluń: Montują system detekcji przejazdu na czerwonym świetle. Wkrótce zacznie działać

R e k l a m a

Trwa montaż systemu detekcji przejazdu na czerwonym świetle na wieluńskim skrzyżowaniu ulic 18 Stycznia, Krakowskie Przedmieście i Piłsudskiego. Kierowcy powinni mieć się na baczności!

Jak informuje nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego, prace związane z montażem systemu RedLight na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście i 18 Stycznia są na etapie końcowym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W najbliższych tygodniach planowany jest odbiór urządzeń. Jeżeli system przejdzie pozytywnie odbiory, początkowo, tak jak w przypadku każdej nowej lokalizacji i nowych urządzeń, będzie pracował w tzw. trybie testowym. Dopiero po zakończeniu testów zostanie przełączony w tryb rejestracji naruszeń – wyjaśnia GITD.

System RedLight będzie działał na zasadzie wideodetekcji. Zamontowane nad skrzyżowaniem kamery będą obserwować sygnalizatory świetlne i pojazdy. Jeśli kierowca wyjedzie poza sygnalizator podczas nadawania czerwonego światła, kamera zarejestruje to jako wykroczenie (mandat 500 zł i 15 punktów karnych). Podobnie zostanie zarejestrowana sytuacja, w której kierowca przejechał na „zielonej strzałce” do skrętu w prawo bez zatrzymania pojazdu przed sygnalizatorem (mandat 100 zł i 6 punktów karnych).

Co z odcinkowym pomiarem prędkości w Białej?

System RedLight, który wkrótce zacznie działać w Wieluniu, to nie jedyna inwestycja GITD w naszym regionie, mająca na celu zdyscyplinowanie kierowców. Kolejną jest montaż odcinkowego pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 74 w gminie Biała.

– W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości w lokalizacji Biała Pierwsza, CANARD GITD czeka na zakończenie prac prowadzonych przez zakład energetyczny, dopiero wtedy możliwe będzie wskazanie terminu uruchomienia urządzenia – informuje w rozmowie z nami biuro prasowe GITD.

CANARD jest już gotowy do uruchomienia systemu odcinkowego pomiaru prędkości w gminie Biała. System przeszedł proces legalizacji, nastąpiło również tzw. wzorcowanie odcinka drogi, który będzie kontrolowany oraz odbiór urządzeń. Trwa zatem już tylko oczekiwanie na doprowadzenie przyłącza energetycznego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michu
3 miesięcy temu

Czy system jest już podłączony?

Mieszkaniec
5 miesięcy temu

Lepiej by rondo zrobili.. jadące ciężarówki z Częstochowy mają problem skręcić w lewo bo jadą od krakowskiego osobówki.. przejedzie jedna co najwyżej i to już na czerwonym zanim się zbierze.. ta sama sytuacja będzie od Piłsudskiego jadąc na wprost jest się blokowanym przez pojazdy skręcające w lewo..a nie stanę jeżeli mnie złapie światło czerwone za pasami bo ciężarówki nie skręca z częstochowskiej w lewo.. to będzie pralnia pieniędzy ..jak chcą to niech zrobią bezkolizyjne skręcanie w lewo i radar może se być ..

Wieluniak
5 miesięcy temu

Głupota, robić taki system w jakim celu ? Poprawy bezpieczeństwa ? Czy wydojenia z nas pieniędzy i pozbawienia nas uprawnień ? Ma to sens, gdy jest sygnalizacja czasowa, wtedy kierowca wie co zrobić. Zwykle, gdy jeden pojazd chce skręcić w lewo czeka tak długo, aż włącza się czerwone światło. Kto jeździ to wie. Dziękujemy Wam rządzący !

Kierowca
5 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluniak

Słuszna racja .

Noe
5 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluniak

A to obowiązkowe zatrzymanie przed sygnalizatorem przy zielonej strzałce, jaki to ma cel.

MajsterOdTapet
3 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Noe

Np taki, że piesi mogą mieć w tym czasie zielone światło.

Kol
5 miesięcy temu

Najwięcej mandatów otrzymają kierowcy przy zielonej strzałce. Czekają nas te same problemy co kierowców w Słupsku.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx