R e k l a m a

Wieluń: Północna część trasy średnicowej – ul. Ciepłownicza – otwarta dla ruchu

R e k l a m a

Po ponad roku prac kierowcy mogą już korzystać z przedłużenia ulicy Popiełuszki aż do Sieradzkiej w Wieluniu. Inwestycja w budowę północnej części tzw. trasy średnicowej pochłonęła niespełna 25 milionów złotych i ma w znacznym stopniu usprawnić ruch w mieście.

– Z nieukrywaną radością przekazujemy informację o otwarciu dla ruchu z niecierpliwością wyczekiwanej drogi na ulicy Ciepłowniczej. Mamy nadzieję, że umożliwienie przejazdu nowo powstałą drogą pozwoli na jeszcze większe usprawnienie poruszania się po Wieluniu i sprawne skomunikowanie poszczególnych części miasta – przekazał w komunikacie Urząd Miejski w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowo wybudowana droga łączy rondo na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Popiełuszki z ulicą Sieradzką. Budowa ulicy Ciepłowniczej wraz ze zjazdami, odwodnieniem i oświetleniem kosztowała 24.600.000 zł, a inwestycja była współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Ulica Ciepłownicza została wybudowana w podobnym standardzie, jak przebudowana kilka lat temu ulica Popiełuszki. Jezdnia ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, a także, na znacznej części, środkowy pas z betonowej kostki. Uzupełnieniem całości są miejsca parkingowe, chodniki, ścieżka rowerowa oraz przystanki autobusowe. Wykonawcą prac była firma Dorbud z Krzeczowa.

O podpisaniu umowy na realizację inwestycji informowaliśmy 1 lutego 2023 roku w artykule Jest umowa na budowę przedłużenia ul. Popiełuszki w Wieluniu. Wkrótce ruszą prace. Po niecałych 14 miesięcach od tamtego momentu droga jest już otwarta dla ruchu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx