R e k l a m a

Nowy PSZOK w gminie Wieluń już otwarty. Kosztował 15 milionów złotych

R e k l a m a

Około 15 milionów złotych pochłonęła inwestycja w budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudzie pod Wieluniem. W ramach zadania nie tylko wybudowano obiekty, ale też zakupiono potrzebny sprzęt.

Nowy PSZOK w Rudzie uroczyście otwarto tradycyjnym przecięciem wstęgi 26 marca 2024 roku. W ramach zadania powstały m.in. betonowe drogi i place, miejsca do składowania konkretnych grup odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych, waga i inne obiekty niezbędne do funkcjonowania PSZOK.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Stoimy w całkowicie nowym miejscu. Kosztem około 15 milionów złotych został zbudowany ten punkt zbiórki selektywnej, bardzo profesjonalny, bardzo dobrze wyposażony. Przypomnę, że kwota dotacji to jest niecałe 11 milionów złotych, ale łącznie w całym tym projekcie związanym z PSZOK-iem był jeszcze zakup sprzętu mobilnego, który już od pewnego czasu służy Przedsiębiorstwu Komunalnemu w części tego obszaru – mówił podczas otwarcia PSZOK-u burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

To już kolejna inwestycja związana z odpadami w gminie Wieluń, po tym, jak w 2021 roku otwarto kompostownię. Więcej o tym w artykule Gmina Wieluń: Kompostownia o wartości niemal 7 milionów złotych oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA].

– Te wszystkie inwestycje, które były przez nas zaplanowane w latach poprzednich, teraz się finalizują. One mają doprowadzić do tego, żeby w Wieluniu dbano o środowisko, a także żeby mieszkańcy płacili mniej za odbiór odpadów, tak, jak jest dotychczas – wskazywał Okrasa. Burmistrz zwracał też uwagę na dobrą współpracę w sprawie tej inwestycji z Radą Miejską, której przedstawiciel – przewodniczący Piotr Radowski – również zabrał głos podczas oficjalnego otwarcia instalacji.

– Jeżeli chodzi o tę inwestycję, to była bardzo szeroka zgoda, o której pan burmistrz mówił. Mamy świadomość, jak ważne to było przedsięwzięcie dla mieszkańców – wskazywał Piotr Radowski. – Oczywiście chodzi tu o optymalizację kosztów, które ponosimy jako mieszkańcy za odbiór i unieszkodliwianie odpadów – dodał przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx