R e k l a m a

Czy system RedLight w Wieluniu już działa? Mamy odpowiedź od GITD!

R e k l a m a

W ostatnim czasie ruszyły w naszym regionie dwie inwestycje, mające być „batem na niesfornych kierowców. Od początku 2024 roku na skrzyżowaniu ulic 18 Stycznia, Krakowskie Przedmieście i Piłsudskiego w Wieluniu trwał montaż systemu detekcji przejazdu na czerwonym świetle. Wcześniej zamontowano też system odcinkowego pomiaru prędkości w gminie Biała.

Obie te inwestycje prowadzi Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zapytaliśmy więc inwestora, na jakim etapie są prace i czy systemy w Wieluniu oraz w gminie Biała już działają.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– System RedLight w Wieluniu jeszcze nie działa. Nie działa jeszcze również system odcinkowego pomiaru prędkości w Białej Pierwszej. Oczekujemy na podłączenie zasilania przez zakład energetyczny – przekazało nam Biuro Głównego Inspektora w GITD.

Póki co zatem kierowcy mogą spać spokojnie – również ci, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie w miejscach objętych elektroniczną kontrolą. Ten stan rzeczy powinien jednak niebawem ulec zmianie. Będziemy informować o tym na bieżąco na łamach portalu INFO Wieluń.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
1 miesiąc temu

Szkoła, że nie ma zegarów odmierzająch czas. Jest to dużo bezpieczniejsze, niż te łapacze do mijania czerwonych świateł. Niedaleko, bo w Bełchatowie widząc,że za 3 sekundy zmieni się światło nie dojeżdża się z impetem do skrzyżowania, żeby na nie wjechać.

SEBASS9977
1 miesiąc temu

Zlodzieje wescie sie do roboty a nie kierowcow okradac z kasy

jacek placek
1 miesiąc temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  SEBASS9977

Czyli twoim zdaniem przejazd na czerwonym świetle jest ok?

Mikelina
1 miesiąc temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  jacek placek

Jeśli nie było tam zbyt dużo wypadków to po co jak nie do wyciągania kasy są te kamery. Zaczną się jeszcze większe korki w tym miejscu. Nie jeden dostanie zdjęcie jak zostaje za sygnalizatorem na lewoskręcie. A wystarczyło wydłużyć pomarańczowe i każdy miałby szansę opuścić skrzyżowanie lub dołożyć liczydło do odmierzania czasu. W Łodzi co drugie światła mają kamery ale tam niestety po kilka pasów w jednym kierunku i jedzie się jak pod napięciem żeby czegoś nie nawywijac.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx