R e k l a m a

Elżbieta Urbańska-Golec: Będę skutecznym burmistrzem, który łączy, a nie dzieli

R e k l a m a

DIALOG, SKUTECZNOŚĆ I ROZWÓJ – w tych słowach zawiera się moja wizja zarządzania miastem i gminą – mówi Elżbieta Urbańska-Golec, kandydatka na urząd burmistrza Wielunia, od 2011 r. dyrektor Zespołu Szkół nr 1, największej placówki oświatowej w Powiecie Wieluńskim.

Dlaczego zdecydowała się pani kandydować na urząd burmistrza?

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

To wynika z silnego przekonania, że Wieluń wymaga nowego spojrzenia. Jako dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zrealizowałam ambitne projekty inwestycyjne i inicjatywy społeczne. Uważam, że Wieluniowi jest teraz bardzo potrzebna skuteczna formuła zarządzania, z której jestem znana. Przed Wieluniem stoją wielkie wyzwania i jak nigdy potrzeba teraz odpowiedzialnego i sprawnie działającego burmistrza, który łączy a nie dzieli. Dialog, skuteczność i rozwój – w tych słowach zawiera się moja wizja zarządzania miastem i gminą.

Jak określiłaby Pani swoje związki z Wieluniem?

Wieluń jest mi bardzo bliski, na dobre i na złe prawie 30 lat temu związałam z nim całe swoje życie zawodowe. Tutaj pracuję, spędzam czas wolny, dzielę z wielunianami ich radości i smutki. Wiele rzeczy, które robię, służy nie tylko szkole, ale całej społeczności Wielunia. Znam miasto i gminę, uwielbiam klimatyczne miejsca jak ulica Ewangelicka. To jest moje miejsce na Ziemi.

Jaki plan dla Wielunia ma Elżbieta Urbańska-Golec?

Obrazowo mogłabym powiedzieć, że jedną inwestycję budowy hali sportowej już zrealizowałam, a teraz chciałabym zrealizować kolejną. Mam oczywiście na myśli obiekt przy Szkole Podstawowej nr 5. Ta inwestycja to symbol pewnej niemocy w zarządzaniu Wieluniem. Niemocy, którą trzeba przełamać. Inny z ważnych tematów na początek kadencji to podjęcie tematu budowy mieszkań czynszowych. Zapowiedzi rządu w tym obszarze są dla samorządów obiecujące. Nasz program wyborczy to gruntownie przemyślane propozycje. Marzy nam się Wieluń przyjazny wszystkim mieszkańcom, czerpiący siłę z różnorodności, otwarty na oddolne inicjatywy, zielony, obywatelski.

Do skutecznego zarządzania burmistrz potrzebuje jednak wsparcia radnych.

To prawda. Konflikty widoczne w ostatnich latach w wieluńskim samorządzie utrudniały rozwój miasta i gminy. Dlatego tak ważny jest wybór skutecznego burmistrza, który gwarantuje stabilną współpracę z większością radnych. Większość sił samorządowych, wybranych głosami mieszkańców w dniu 7 kwietnia, udzieliła mi oficjalnego poparcia. To tworzy dobry grunt pod efektywną współpracę w nowej kadencji.

ZOBACZ TEŻ: Wybory burmistrza Wielunia. Urbańska-Golec z poparciem od trzech innych kandydatów [FILM]

Zarzuca się pani, że nie ma odwagi stanąć do debaty wyborczej.

Proszę mi wierzyć, nie brakuje mi odwagi. Debata kandydatów na urząd burmistrza już się odbyła i uczestniczyłam w niej. Była propozycja zorganizowania kolejnej, jednak konkurencyjny komitet podjął działania skutecznie zniechęcające do udziału w niej. Dlatego świadomie odmówiłam. Debata o Wieluniu trwa cały czas, prowadzę ją m.in. podczas licznych spotkań z mieszkańcami.

Czy jest Pani przygotowana do funkcji burmistrza?

Absolutnie tak. Od 2011 r. jestem dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 – największej szkoły w powiecie wieluńskim. To czas dynamicznego rozwoju placówki, pozyskaliśmy środki zewnętrzne w kwocie 23,5 mln zł. Efektywne zarządzanie szkołą powiatową nie byłoby możliwe bez znajomości zasad funkcjonowania samorządu lokalnego. Mam wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania miastem i gminą od pierwszych dni sprawowania urzędu burmistrza.

Więcej informacji na stronie burmistrzwielunia2024.pl oraz na profilu społecznościowym facebook.com/obywatelski.wielun

Materiał wyborczy KWW Obywatelski Wieluń

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a