R e k l a m a

Wieluń: PiS podsumowuje wybory samorządowe i zachęca do udziału w II turze [FILM]

R e k l a m a

Członkowie wieluńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podsumowali tegoroczne wybory samorządowe i zachęcali do głosowania w drugiej turze, zaplanowanej na 21 kwietnia 2024.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za oddane głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Ponad 34 proc. poparcia do Rady Powiatu w Wieluniu to najwyższy wynik w tych wyborach, o wiele wyższy, niż drugi i kolejne na liście. Dało to Prawu i Sprawiedliwości osiem mandatów do Rady Powiatu i deklaruję, że państwa nie zawiedziemy – mówił Paweł Rychlik, pełnomocnik PiS w powiecie wieluńskim oraz poseł na Sejm RP.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Czytaj też: Kto po wyborach będzie rządził w powiecie wieluńskim? Znamy rozkład mandatów w radzie

Rychlik podkreślił, że wybory samorządowe były zwycięskie dla PiS również w przypadku Rady Miejskiej w Wieluniu. – Tutaj uzyskaliśmy prawie 21 proc. poparcia. Biorąc pod uwagę ogromne rozproszenie, wiele komitetów wyborczych i kandydatów, to jest naprawdę bardzo dobry wynik. Przełożyło się to na pięć mandatów. Tutaj również deklarujemy współpracę dla dobra Wielunia z pozostałymi radnymi z innych ugrupowań – wskazywał Rychlik.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024. 16 nowych twarzy w Radzie Miejskiej w Wieluniu

Paweł Rychlik zaapelował też do wyborców PiS z gminy Wieluń, aby poszli do urn podczas drugiej tury wyborów na burmistrza. – Zadanie, które zostało wykonane 7 kwietnia, czyli oddanie głosu na Rafała Dudzińskiego, musi być kontynuowane. Te wybory nie skończyły się 7 kwietnia, one trwają. Apelujemy o oddanie głosu zgodnie ze swoim sumieniem, ale prosimy o udział w tych wyborach, ponieważ są to wybory bardzo ważne – oświadczył pochodzący z Wielunia poseł PiS.

Podczas krótkiej wypowiedzi za głosy oddane na ugrupowanie oraz na niego samego podziękował też kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wielunia, Rafał Dudziński. Ostatecznie Dudziński odpadł w pierwszej turze, ale za to udało mu się uzyskać mandat radnego Rady Miejskiej w Wieluniu na nadchodzącą kadencję. – Dziękuję ślicznie, bo dostałem wiele słów wsparcia. To jest początek mojej drogi, jeśli chodzi o naszą małą politykę samorządową. Tak jak powiedział pan poseł, również chciałbym zachęcić do głosowania. Myślę, że warto skorzystać z tego święta demokracji, w którym możemy wyrazić swoją opinię – zaapelował Rafał Dudziński.

Czytaj też: Będzie druga tura w wyborach burmistrza Wielunia. Okrasa zmierzy się z Urbańską-Golec

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx