R e k l a m a

Maciej Bryś nowym starostą wieluńskim. Za nami pierwsza sesja w nowej kadencji [FILMY]

R e k l a m a

Za nami pierwsza sesja wieluńskich radnych powiatowych w kadencji 2024-2029. Radni wybrali spośród siebie m.in. przewodniczącego oraz starostę.

W planie pierwszej sesji nowej kadencji było ślubowanie radnych Rady Powiatu w Wieluniu, a w następnej kolejności wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących, a także starosty, wicestarosty oraz członków zarządu powiatu. Zgodnie z informacjami, które przekazaliśmy pod koniec kwietnia, w powiecie wieluńskim zawiązała się koalicja PiS i PSL (czytaj więcej: Koalicja PiS i PSL w powiecie wieluńskim. Maciej Bryś ma zostać starostą [FILM]). Zaskoczeń nie było i koalicjanci podczas pierwszej sesji bez problemu przegłosowali swoich kandydatów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowym przewodniczącym Rady został Andrzej Stępień (PSL), na którego oddano 12 z 19 wszystkich głosów. Pozostałe głosy (7) dostał jego kontrkandydat, Jarosław Rozmarynowski (Łączy nas Wieluń). Z kolei funkcja wiceprzewodniczącego Rady przypadła Joannie Kałdońskiej (PiS) oraz Grażynie Ryczyńskiej (PSL).

– Bardzo serdecznie dziękuję za wybór. Myślę, że będę wyrazicielem oczekiwań radnych, żeby sesje Rady Powiatu w Wieluniu prowadzić sprawnie, żeby sesje były merytoryczne i żeby informacje, które będą płynąć z sali 101 budynku Starostwa Powiatowego w Wieluniu były jasne i czytelne dla mieszkańców powiatu wieluńskiego – mówił nowo wybrany przewodniczący, Andrzej Stępień.

Zaskoczeń nie było również w przypadku wyboru starosty i wicestarosty. Tak, jak zapowiadano, funkcję starosty wieluńskiego objął Maciej Bryś (PSL), który pokonał w tajnym głosowaniu ustępującego włodarza powiatu Marka Kielera (12 głosów vs. 7). Jedynym kandydatem na wicestarostę był pełniący tę funkcję już w poprzedniej kadencji Krzysztof Dziuba (PiS), na którego zagłosowało 16 radnych (3 było przeciw).

– To dla mnie ogromny zaszczyt, a zarazem duża odpowiedzialność. Będę starał się sprostać temu niełatwemu zadaniu. Szanowni radni, liczę na waszą współpracę, bo wierzę w to, że razem możemy zmieniać powiat wieluński w jeszcze lepsze miejsce do życia – mówił Maciej Bryś tuż po ogłoszeniu jego zwycięstwa w głosowaniu. Podziękował też ustępującemu staroście Markowi Kielerowi oraz ustępującemu zarządowi powiatu.

W skład nowego zarządu powiatu wejdą: Łukasz Dybka (PiS), Jakub Jurdziński (PiS) oraz Piotr Kędzia (PSL).

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx