R e k l a m a

Wieluński stadion zostanie zmodernizowany. Umowa już jest podpisana

R e k l a m a

Wieluński stadion miejski doczeka się remontu. Prace warte niemal 3 miliony złotych będą dotyczyć przede wszystkim części dla sportowców.

Umowa na wykonanie prac została podpisana w środę, 26 czerwca 2024 r. W ramach inwestycji zdecydowanie poprawi się funkcjonalność wieluńskiego stadionu, zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę oświetlenia istniejącej płyty boiska piłkarskiego, a także szereg zadań związanych z rozbudową infrastruktury lekkoatletycznej. W ramach zadania na stadionie powstaną:

  • podwójna skocznia do skoku w dal, przylegająca do istniejącej bieżni;
  • skocznia do skoku wzwyż;
  • rzutnia do rzutu oszczepem;
  • rzutnia do rzutu młotem i dyskiem wraz z klatką zabezpieczającą;
  • sektor rzutów i koło dla pchnięcia kulą.

Zadanie obejmuje też zakup i montaż dodatkowych ławek do obsługi istniejących na stadionie obiektów sportowych, a także remont istniejącego boiska piłkarskiego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną.

Przetarg na remont stadionu cieszył się dużym zainteresowaniem wykonawców, wpłynęło aż 9 ofert. Ostatecznie wykonawcą zadania została firma KAFERO Sp. z o.o. z Warszawy, która za prace otrzyma 2.890.500 zł. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do lipca 2025 roku. Postępowanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Natekowski
25 dni temu

Wow. Coś, czego się nie używa częściej niż 3 razy w roku zostanie zmodernizowane. Gratuluję o pomysłu. Bieżniki na stadionie nie używano od lat, boisko kilka razy w roku. Cud miód burmistrzu…

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx