R e k l a m a

Wieluń: kolejny „spacer” w centrum miasta w obronie praw kobiet [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Nie dają o sobie zapomnieć osoby zrzeszone wokół inicjatywy Wieluński Strajk Kobiet. Dziś wieczorem znowu grupa kilkudziesięciu osób z transparentami „spacerowała” po centrum Wielunia.

Manifestujący zebrali się na placu Legionów, skąd wyruszyli na obchód dookoła ścisłego centrum miasta. Trasa przemarszu przebiegała przez ulicę Palestrancką, planty im. Jana Pawła II, ulicę Zamenhofa, park im. rtm. Pileckiego, park im. Żwirki i Wigury, ulicę Krakowskie Przedmieście, znów planty i ulicę Różaną. W ten sposób protestujący po niespełna godzinie wędrówki wrócili na plac Legionów, gdzie wydarzenie dobiegło końca.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Grupie „spacerowiczów” towarzyszyła niemal równie liczna ekipa funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczali zdarzenie, filmowali uczestników przy pomocy kamer oraz wzywali do zachowania zgodnego z prawem. Na czele „spacerowiczów” podążał Mikołaj Mielczarek, który tak komentuje to wydarzenie:

– Była bardzo ładna pogoda na spacer po Wieluniu, czułem się dzisiaj wyjątkowo bezpiecznie ze względu na asystę funkcjonariuszy, którzy nie wiedzieć czemu uznali spacerowanie za bardzo ciekawą inicjatywę i śledzili mnie w trakcie zażywania ruchu na świeżym powietrzu. Cieszę się, że tylu mieszkańców Wielunia uznaje ruch na świeżym powietrzu za ważny, a co najciekawsze wśród spacerowiczów można zauważyć najwyższy poziom empatii wobec problemów społecznych – mówi Mikołaj Mielczarek, który, jak przyznał w rozmowie z nami, został tego wieczoru wylegitymowany przez funkcjonariuszy policji.

Przypomnijmy, że protesty w tej sprawie trwają już od dłuższego czasu. Pisaliśmy o tym niejednokrotnie, w tym m.in. o dwóch dużych marszach, które przeszły kilka tygodni temu ulicami miasta:

Setki osób protestowały w Wieluniu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA]

Wieluń: znowu tłumy osób przeszły ulicami w proteście przeciwko decyzji TK [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
internauta40
3 lat temu

Błahahaha… ale tłumy. Uważajcie żebyście się nie potratowali. Każdy myślący już dawno się odciął od tego lewackiego towarzystwa.

Agrofan
3 lat temu

Gratulacje osobom zaangażowanym! Macie poparcie wielu osób 🙂

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx