R e k l a m a

Przystanek PKP na wieluńskim „giewoncie” już zmodernizowany. Zobaczcie, jak teraz wygląda [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Ostatnie miesiące były czasem dynamicznych zmian na przystanku kolejowym przy ul. Warszawskiej w Wieluniu. Teraz można już w pełni korzystać z nowej infrastruktury, jaka tu powstała.

Remont peronu oraz drogi dojścia do niego ciągnął się dość długo, ale kumulacja prac nastąpiła w ostatnich miesiącach 2020 roku. Zaczęło się od wycinki drzew (zobacz zdjęcia i artykuł), potem przyszła pora na prace ziemne (zobacz więcej), a teraz mieszkańcy mogą już wreszcie w pełni korzystać z nowego peronu i pochylni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe obejmowała całkowitą przebudowę przystanku, wraz z wyburzeniem starego budynku poczekalni, a także wymianą nawierzchni oraz podwyższeniem peronu do standardowych 76cm. W zastępstwie schodów powstała wijąca się pochylnia, która zapewnia dostęp do przystanku niepełnosprawnym, osobom z wózkami dziecięcymi, a także podróżnym z dużym bagażem.

To jednak wciąż nie koniec prac w tym miejscu. Obecnie podróżni nie chcący nadkładać drogi długą wędrówką po pochylni mogą korzystać z tymczasowych schodów na peron. PKP PLK planuje zastąpić je stałymi schodami z prawdziwego zdarzenia jeszcze w 2021 roku.

Peron już jest, a co z pociągami?

Obecnie z wieluńskiego przystanku wciąż odjeżdżają tylko pociągi regionalne uruchamiane przez spółkę PolRegio. Dwie pary kursów dalekobieżnych PKP Intercity zastępowane są komunikacją autobusową ze względu na przebudowę łącznicy w Herbach. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jacob
3 lat temu

wejcie takie 2/10

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx