R e k l a m a

Od 1 lutego do Wielunia wróciły dalekobieżne pociągi. Bez przesiadek do Krakowa i Poznania

R e k l a m a

Na linię kolejową przebiegającą przez Wieluń i Wieruszów wróciły wreszcie składy dalekobieżne, uruchamiane przez PKP Intercity. Mieszkańcy regionu mogą teraz podróżować bez przesiadek m.in. do Krakowa i Poznania.

Od nowego rozkładu jazdy przez nasz region kursują dwa pociągi dalekobieżne -TLK Wybicki i TLK Pułaski. Do tej pory w Wieluniu i Wieruszowie nie pojawiały się jednak pociągi, lecz autobusy komunikacji zastępczej, dowożące do stacji w Kępnie. Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, taka sytuacja była podyktowana remontem łącznicy Herby Stare – Herby Nowe, który dobiegł końca zgodnie z planem, 31 stycznia 2021 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oznacza to, że mieszkańcy naszego regionu mogą wreszcie bez przesiadek dostać się m.in. do Krakowa i Poznania, a także innych miast leżących po drodze. Oba pociągi kursują na tej samej trasie: z Poznania do Krakowa i z powrotem. Odjazdy składów dalekobieżnych z przystanku Wieluń prezentują się następująco:

7:55 Poznań Główny (TLK Pułaski) – w Poznaniu na 10:20
8:09 Kraków Główny (TLK Wybicki) – w Krakowie na 11:00
19:59 Poznań Główny (TLK Wybicki) – w Poznaniu na 22:24
20:10 Kraków Główny (TLK Pułaski) – w Krakowie na 22:53

Trzeba przyznać, że kolejarze oferują całkiem niezły czas przejazdu do wspomnianych ośrodków. Dojazd pociągiem z Wielunia do Poznania trwa niecałe dwie i pół godziny, zaś do Krakowa niecałe trzy.

Oprócz pociągów dalekobieżnych z Wielunia odjeżdżają również składy regionalne relacji Wieluń Dąbrowa – Tarnowskie Góry. W dni robocze spółka Polregio uruchamia 5 par połączeń w tej relacji, a w weekendy – 3. Rozkład jazdy PKP można znaleźć na stronie internetowej https://rozklad-pkp.pl.

Przypomnijmy też, że przystanek kolejowy w Wieluniu niedawno doczekał się długo wyczekiwanej, kompleksowej przebudowy. Zobaczcie zdjęcia i artykuł na ten temat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx