R e k l a m a

Wieluń: Trwa przebudowa ulicy Szpitalnej. Są utrudnienia [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Trwają prace remontowe na ulicy Szpitalnej w Wieluniu. Z pewnymi utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy, piesi, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

W zakres prac na ulicy Szpitalnej wchodzi wymiana chodnika po północnej stronie jezdni (przeciwległej do szpitala), budowa zatoki przystankowej po tej samej stronie oraz remont nawierzchni.

Obecnie wykonawca przebudowy skupia się na chodniku i zatoczce przystankowej, ale to nie oznacza, że nie ma utrudnień dla kierowców. Gdzieniegdzie z powodu tymczasowego zwężenia jezdni auta jadące w przeciwnych kierunkach muszą się nawzajem przepuszczać. Piesi natomiast mogą korzystać tylko z chodnika od strony szpitala, który został wyremontowany już wcześniej i nie wchodzi w zakres obecnej przebudowy. Pewne utrudnienia dotykają też pasażerów komunikacji miejskiej, gdyż przystanek w kierunku ul. Joanny Żubr został przeniesiony o kilkadziesiąt metrów.

Prace na ulicy Szpitalnej wykonuje na zlecenie wieluńskiego magistratu firma REMOST z Olesna. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zlecenie za kwotę nieco ponad 570 tys. zł, a przebudowa zgodnie z planem ma zakończyć się do 30 lipca bieżącego roku (więcej o przetargu na remont tej ulicy przeczytasz tutaj).

Warto dodać, że pierwotnie inwestycja na ulicy Szpitalnej miała zostać w 50 proc. sfinansowana z budżetu powiatu wieluńskiego. Obecnie przekazanie środków na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu stoi pod dużym znakiem zapytania. O konflikcie pomiędzy wieluńskim ratuszem a starostwem w sprawie finansowania remontów ulic informowaliśmy w drugiej części tego artykułu (czytaj).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,529fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx