R e k l a m a

Wieluń: Trwa przebudowa ulicy Szpitalnej. Są utrudnienia [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Trwają prace remontowe na ulicy Szpitalnej w Wieluniu. Z pewnymi utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy, piesi, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

W zakres prac na ulicy Szpitalnej wchodzi wymiana chodnika po północnej stronie jezdni (przeciwległej do szpitala), budowa zatoki przystankowej po tej samej stronie oraz remont nawierzchni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obecnie wykonawca przebudowy skupia się na chodniku i zatoczce przystankowej, ale to nie oznacza, że nie ma utrudnień dla kierowców. Gdzieniegdzie z powodu tymczasowego zwężenia jezdni auta jadące w przeciwnych kierunkach muszą się nawzajem przepuszczać. Piesi natomiast mogą korzystać tylko z chodnika od strony szpitala, który został wyremontowany już wcześniej i nie wchodzi w zakres obecnej przebudowy. Pewne utrudnienia dotykają też pasażerów komunikacji miejskiej, gdyż przystanek w kierunku ul. Joanny Żubr został przeniesiony o kilkadziesiąt metrów.

Prace na ulicy Szpitalnej wykonuje na zlecenie wieluńskiego magistratu firma REMOST z Olesna. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zlecenie za kwotę nieco ponad 570 tys. zł, a przebudowa zgodnie z planem ma zakończyć się do 30 lipca bieżącego roku (więcej o przetargu na remont tej ulicy przeczytasz tutaj).

Warto dodać, że pierwotnie inwestycja na ulicy Szpitalnej miała zostać w 50 proc. sfinansowana z budżetu powiatu wieluńskiego. Obecnie przekazanie środków na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu stoi pod dużym znakiem zapytania. O konflikcie pomiędzy wieluńskim ratuszem a starostwem w sprawie finansowania remontów ulic informowaliśmy w drugiej części tego artykułu (czytaj).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx