R e k l a m a

Gminy z powiatu wieruszowskiego wynajmą biuro detektywistyczne, żeby walczyć ze śmieciarzami

R e k l a m a

Przedstawiciele sześciu gmin z powiatu wieruszowskiego postanowili wypowiedzieć wojnę nieodpowiedzialnym mieszkańcom, pozostawiającym śmieci w lasach, rowach i wzdłuż dróg. Pomóc ma policja, strażnicy leśni i… biuro detektywistyczne.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się dzisiaj (30 marca) w wieruszowskim magistracie. Samorządowcy są zdeterminowani do tego, by sięgnąć po kolejny instrument w walce ze śmieciarzami, wandalami i barbarzyńcami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oprócz samorządów, w akcję wskazywania i karania osób zaśmiecających i niszczących nasze otoczenie mocno włączyli się funkcjonariusze policji, straży leśnej a także biuro detektywistyczne z Wrocławia, mające ponoć spore sukcesy na tym polu.

– Pomimo kilku gmin, które stanęły ramię w ramię, ta walka nie będzie zwycięska, jeśli nie zaangażują się w nią świadomi mieszkańcy – przypomina Urząd Miasta i Gminy Wieruszów. – Apelujemy, aby nie tylko nie śmiecić i nie niszczyć, ale byśmy stali się bezwzględni wobec tych, którzy niweczą nasze zdrowie i naszą pracę! – podkreśla w komunikacie wieruszowski magistrat. Do porozumienia, poza gminą Wieruszów, przystąpiły też gminy: Byczyna, Czastary, Galewice, Łęka Opatowska i Łubnice.

Warto dodać, że problemy ze śmieciami wyrzucanymi gdzie popadnie dotyczą również powiatu wieluńskiego. Całkiem niedawno po interwencji jednego z mieszkańców udało się ustalić i ukarać sprawcę zaśmiecania okolic ulicy Spokojnej w Dąbrowie (więcej na ten temat). Problem odpadów zalegających w lesie dotyczy też m.in. miejscowości Masłowice (czytaj więcej).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zainteresowany
3 lat temu

A kiedy podobne działania w powiecie wieluńskim????

Watson
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Zainteresowany

Pewnie nigdy

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx