R e k l a m a

Gmina Wieluń: Trwają inwestycje drogowe w różnych częściach miasta i gminy [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Na terenie gminy Wieluń trwa obecnie kilka istotnych inwestycji drogowych. Jak zaznacza magistrat, inwestycje z zakresu budowy, remontów i przebudowy infrastruktury drogowej są jednym z priorytetów dla wieluńskich władz.

Wśród obecnie realizowanych inwestycji znajduje się między innymi przebudowa ulicy Rymarkiewicz w Wieluniu. W zakres zadania wchodzi wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, chodnika i zjazdów do posesji oraz ułożenie studzienek kanalizacyjnych. Koszt tej inwestycji to ponad 1,3 mln złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zaawansowane prace trwają też przy remoncie ulicy Szpitalnej. Zaplanowano tam wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, budowę chodnika i zjazdów do posesji, a także miejsc postojowych. Te ostatnie są szczególnie wyczekiwane przez osoby korzystające z usług szpitala czy odwiedzające groby bliskich na wieluńskim cmentarzu. Koszt tego zadania to około 570 tys. złotych. Jakiś czas temu pisaliśmy więcej na temat tej inwestycji (kliknij).

Jak informuje magistrat, trwają też prace przy przebudowie ulicy Długiej w Rudzie. Zostanie tam wykonana nawierzchnia z betonu asfaltowego, chodnik, zjazdy na posesje z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. Koszt inwestycji wynosi nieco ponad 420 tys. złotych.

Jeśli chodzi o pozostałe zadania, to warto wspomnieć, że rozpoczęła się przebudowa ul. P.O.W. w Wieluniu. Wartość tego zadania wyniesie niecałe 1,7 mln złotych, a o zakresie inwestycji szerzej informowaliśmy tutaj (kliknij). Trwają też prace na ulicy Torowej w Dąbrowie – realizowany jest tam drugi etap budowy drogi.

Z kolei do ukończonych inwestycji można już zaliczyć przebudowę ulicy Kochanowskiego. Zadanie obejmowało wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, położenie chodnika oraz wykonanie zjazdów na posesje z kostki betonowej. Wartość inwestycji wyniosła 276 750,00 złotych.

– Przebudowa, remonty i budowa dróg nie byłyby możliwe bez podatków odprowadzanych przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z gminy Wieluń – podkreśla w komunikacie wieluński magistrat. Dodaje też, że prace inwestycyjne związane są niejednokrotnie z utrudnieniami w ruchu drogowym, za które ratusz serdecznie przeprasza.

fot. Urząd Miejski w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx