R e k l a m a

Niezwykły Koncert Cecyliański w kościele św. Stanisława w Wieluniu [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Trzy połączone chóry wystąpiły dziś w kościele pw. św. Stanisława w Wieluniu podczas wyjątkowego Koncertu Cecyliańskiego.

– Bardzo się cieszę jako proboszcz tej parafii, że sztuka muzyczna zawitała dzisiaj do nas. I bardzo się cieszę, że tak licznie zgromadziliśmy się, by być odbiorcą tej sztuki – przywitał zebranych proboszcz parafii św. Stanisława, ks. Janusz Parkitny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Utwory muzyki poważnej i sakralnej zaśpiewały połączone chóry PMDKiS w Wieluniu, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wieluniu oraz Zespołu Wokalnego II LO w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego. O akompaniament zadbali dr Jan Mroczek, Patrycja Nowakowska oraz Patrycja Olsińska. W repertuarze nie zabrakło takich kompozycji, jak „Domina Nostra” Henryka Mikołaja Góreckiego, czy „Missa adventus et quadragesimae” czeskiego kompozytora Petra Ebena.

– To współczesne, awangardowe, sakralne kompozycje z XX wieku. Z pewnością można powiedzieć, że to premierowe wykonania tych utworów w naszym mieście – zapowiadał przed występem Jakub Jurdziński, organizator koncertu.

Ks. Parkitny: W muzyce chodzi o to, by odkrywać Boga

– Na ostatnim festiwalu chopinowskim jeden z wybitnych artystów otrzymał wspaniałe recenzje swojej gry – rozpoczął krótką opowieść ks. Janusz Parkitny. – I ktoś powiedział, że tak grał, że jego muzyka okazywała wielki majestat Pana Boga. Bo właśnie w muzyce, szczególnie klasycznej, poważnej, chodzi o to, by odkrywać Boga – podkreślał proboszcz parafii pw. św. Stanisława.

Na koncercie pojawił się również Waldemar Kluska ze stowarzyszenia „Tacy Sami”. Lokalny społecznik, samorządowiec i aktywista zachęcał zebranych do wsparcia budowy domu seniora w pałacu Taczanowskich w Rudzie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx