R e k l a m a

Wojewoda łódzki pisze do Okrasy. Grozi podjęciem kroków prawnych

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia wciąż pod ostrzałem. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wystosował do Okrasy list, w którym żąda wycofania zgody na organizację kontrowersyjnej gali MMA-VIP 4. Apeluje też do burmistrza, by nie zmuszał go do uruchamiania „nadzoru prawnego nad samorządem wynikającego z Konstytucji i ustaw”.

Głosy sprzeciwu wobec gali MMA-VIP 4, której twarzą ma być były gangster Andrzej Z., pseudonim „Słowik”, płyną niemal zewsząd. Autorem kolejnego, bardzo mocnego głosu, który dzisiaj dotarł do burmistrza, jest wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji – napisał w oświadczeniu wojewoda łódzki. Jak dodał, decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego.

Wojewoda zwrócił się pisemnie do burmistrza Wielunia z dwoma żądaniami: po pierwsze, w dbałości o wizerunek województwa z żądaniem wycofania zgody na organizację rzeczonej gali. Po drugie, z żądaniem publicznego wycofania się ze słów, które burmistrz Okrasa wygłosił w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w programie Kanał Sportowy w serwisie YouTube, odnoszących się do zgody na zorganizowanie w wieluńskiej hali „zjazdu pedofili, którzy odsiedzieli wyrok”.

– To upokarzająco nieodpowiedzialna wypowiedź, która dotyczy wyjątkowo podłego rodzaju przestępstw zasługujących na szczególne potępienie i delikatność względem ofiar – grzmi Tobiasz Bocheński. O wywiadzie Krzysztofa Stanowskiego z burmistrzem Wielunia informowaliśmy obszernie w naszym artykule: Stanowski rozmawiał z Okrasą. „Sprzedał pan honor tego miasta za 2 złote”.

Jak wskazał wojewoda, jego pismo do burmistrza stanowi ostatnią próbę odwołania się do zdrowego rozsądku Pawła Okrasy. – Jeżeli władze miasta nie pojmą wyłożonych argumentów, będę podejmował kroki prawne – zapowiedział Tobiasz Bocheński na Twitterze. Pełną treść listu do burmistrza można znaleźć w poniższym wpisie wojewody.

Warto dodać, że zaledwie wczoraj przeciwko kontrowersyjnej gali opowiedzieli się wieluńscy radni miejscy. Więcej na ten temat: Gala MMA-VIP 4. Rada Miejska w Wieluniu jednogłośnie przeciwko wynajęciu hali.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Wachowski
2 lat temu

to jest niemożliwe

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx