R e k l a m a

Finał WOŚP w Wieluniu. Orkiestra grała mimo niesprzyjającej aury [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Na ulicach Wielunia i okolic można było spotkać aż 150 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek WOŚP. Orkiestra grała w Wieluniu pomimo silnego wiatru, który zmusił organizatorów do częściowej zmiany planów.

W niedzielę, 30 stycznia 2022, w całej Polsce trwał 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach wieluńskiego sztabu akcji na ulicach miasta i regionu kwestowało 150 wolontariuszy. W niektórych miejscach w zamian za wrzucenie do puszki banknotu można było dostać produkty spożywcze od lokalnych producentów oraz pyszną grochówkę. Orkiestrę można też wspomóc m.in. poprzez zasilenie wirtualnej skarbonki oraz udział w licytacjach, dostępnych pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/berni1990.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas finału WOŚP nie mogło zabraknąć również koncertów. Występy artystyczne w Wieluniu zaplanowano od godziny 16:00. Pierwotnie miały się odbyć przed budynkiem Wieluńskiego Domu Kultury, ale z powodu silnego wiatru zdecydowano o przeniesieniu części artystycznej do sali widowiskowej. Wiatr przeszkodził też w dzisiejszej licytacji serduszek na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej. Łączność z słuchaczami została zerwana na 40 minut, w związku z czym o godzinie 18:00 zorganizowano dogrywkę licytacji.

Mimo tych problemów słyszymy, że mieszkańcy chętnie wrzucali datki do puszek oraz uczestniczyli w licytacjach. Czy uda się przebić ubiegłoroczny rekord wieluńskiego sztabu, kiedy zebrano ponad 173 tysiące złotych? Przekonamy się już wkrótce. Przypomnijmy, że celem zbiórki w ramach 30. finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Więcej o 30. finale WOŚP w Wieluniu:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx