R e k l a m a

Startuje przebudowa DW 486 z Rudy do Działoszyna. Będą utrudnienia dla kierowców

R e k l a m a

Gruntownej przebudowy doczeka się w najbliższych latach wysłużona i dziurawa gdzieniegdzie jak ser szwajcarski droga wojewódzka nr 486 na odcinku z Rudy do Działoszyna. Prace na niektórych fragmentach wystartują w tym roku, co będzie wiązać się z utrudnieniami dla kierowców.

Tablice informujące o utrudnieniach w ruchu stanęły już m.in. w Wieluniu i Działoszynie. Póki co droga jest jeszcze przejezdna, ale wykonawca ma wejść na plac budowy pierwszego odcinka w środę, 30 marca, około godziny 7:00. Wówczas ruch tranzytowy z Wielunia do Działoszyna zostanie pokierowany na trasę przez Rudniki i Parzymiechy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Najpierw ruszą prace w Działoszynie

Pierwszym odcinkiem drogi, który będzie zamknięty od 30 marca, będzie fragment ulic Wieluńskiej i Kościelnej w Działoszynie – od granic miasta do skrzyżowania z ulicą Szewską. Dla ruchu tranzytowego przygotowano objazd (patrząc od Działoszyna): DK 42 przez Parzymiechy i Jaworzno – DK 43 przez Rudniki – Wieluń. Zamknięcie nie będzie obejmować docelowych dojazdów do posesji, komunikacji zbiorowej i pojazdów budowy.

Jak informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, wartość robót na działoszyńskim odcinku drogi to 5,2 mln zł. W zakres inwestycji wchodzi przebudowa istniejących skrzyżowań i zjazdów, budowa oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Termin zakończenia prac na odcinku działoszyńskim planowany jest we wrześniu 2022 roku, a wykonawcą jest firma COLAS.

Odcinek z Rudy do Krzeczowa też czeka przebudowa

Już niedługo prace ruszą też na odcinku Ruda – Krzeczów. W tym przypadku zakres robót obejmuje dziesięć kilometrów nowoczesnej drogi klasy G, z jezdnią poszerzoną do 7 metrów, chodnikami, przejściami dla pieszych, obiektami inżynierskimi, odwodnieniem i oświetleniem.

– Przewidujemy, że wykonawca uruchomi roboty na przełomie maja/czerwca br na dwóch podetapach: Ruda – Wierzchlas i Kraszkowice – Krzeczów. O planowanych utrudnieniach będziemy oczywiście wcześniej informować – mówi w rozmowie z nami Marcin Nowicki. Jak dodaje, będzie to jedna z największych obecnie prowadzonych inwestycji przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

– Wartość kontraktu to ponad 57 mln zł.  Droga zmieni się nie do poznania. Ten odcinek wymagał pilnej inwestycji ze względu chociażby na stan jezdni – koleiny, ubytki, itp. – wskazuje Marcin Nowicki.

Na koniec odcinek Krzeczów – Działoszyn

W przygotowaniu jest też ostatni etap  – rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 486 między Krzeczowem a Działoszynem. Inwestycja planowana jest w najbliższych latach.

– Rozbudowa DW 486 na odcinku Krzeczów – Działoszyn jest aktualnie na etapie pozyskiwania decyzji ZRID. To jest zadanie, jakie już prowadzimy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – wskazuje Marcin Nowicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
1 rok temu

No i kiedy ten remont grudzień mamy a tu dziury nawet nie zrobili

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx