R e k l a m a

Wieluński szpital z kolejnym wsparciem. Trwa też budowa nowego SOR-u

R e k l a m a

Wieluński szpital dostał kolejne wsparcie z rządowego funduszu covidowego. Tym razem mowa o kwocie ponad miliona złotych, która stanowi rekompensatę poniesionych już przez placówkę wydatków.

Dotacja o wartości przeszło miliona złotych z funduszu przeciwdziałania COVID-19 stanowi zwrot wydatków, jakie placówka poniosła na przebudowę pomieszczeń tomografu komputerowego oraz na zakup aparatu USG, bronchoskopu i respiratora noworodkowo – pediatrycznego. Więcej o nowej pracowni tomografii pisaliśmy w artykule: Nowa pracownia tomografii w wieluńskim szpitalu już otwarta [ZDJĘCIA, FILM].

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– To już kolejne wsparcie, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Ogromnie się cieszę, dlatego że sytuacja szpitala, tak jak większości szpitali w Polsce, nie jest łatwa – wskazywała podczas specjalnej konferencji prasowej p.o. dyrektora SP ZOZ w Wieluniu, Anna Freus.

Symboliczny czek z dofinansowaniem wręczył Annie Freus poseł Paweł Rychlik, którego syn niedawno przyszedł na świat właśnie w wieluńskim szpitalu. Jednocześnie wszyscy zebrani – wraz z przedstawicielami władz powiatu – zgodnie zapowiedzieli, że będą dążyć do unowocześniania wieluńskiego szpitala.

Obecnie w placówce trwa warta niemal 12 mln złotych budowa nowego SOR-u, a prace mają zakończyć się pod koniec 2022 roku, tak by oddział przyjął pierwszych pacjentów na początku roku 2023. Szpital otworzy też dwie nowe poradnie – leczenia bólu i onkologiczną. Wkrótce do placówki mają trafić też dwa respiratory z Agencji Rezerw Materiałowych.

Całą konferencję prasową w sprawie dofinansowania, podczas której poruszono też inne tematy związane z wieluńskim szpitalem, obejrzycie na naszym filmie poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx