R e k l a m a

Nowoczesne pociągi ŁKA i KŚ spotkały się w Wieluniu [FILM]

R e k l a m a

Nowoczesne składy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Kolei Śląskich zagościły w sobotę, 11 czerwca, na stacji Wieluń Dąbrowa. Pociągi dowoziły mieszkańców na wyścigi drezyn w Wieruszowie.

Mistrzostwa Polski w wyścigach drezyn ręcznych zorganizowano w Wieruszowie już po raz szósty. Kolejarze stanęli na wysokości zadania i zapewnili wszystkim chętnym do oglądania zmagań bezpłatny dojazd. Na trasie pomiędzy Kępnem a Wieluniem kursowały dwa pociągi – jeden należący do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (Stadler Flirt), oraz drugi, wystawiony przez Koleje Śląskie (Pesa Elf II).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Tuż przed południem oba składy pojawiły się przy peronach stacji Wieluń Dąbrowa. Takie spotkanie to nie lada gratka, bo nowoczesne pociągi samorządowych przewoźników kolejowych rzadko goszczą w Wieluniu. Ostatni raz zdarzyło się to 18 września 2021 r., również przy okazji wyścigów drezyn w Wieruszowie. Wówczas darmowe przewozy realizował pociąg ŁKA.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że już za kilka lat Wieluń przestanie być kolejowym zaściankiem. W ramach programu Kolej Plus ma powstać połączenie z Wielunia do Chorzewa – Siemkowic, co umożliwi uruchomienie pociągów do Łodzi. Więcej na ten temat w naszym artykule Kolej: Będą środki na nową linię z Wielunia do Chorzewa-Siemkowic. Zapowiedział to premier. Notabene pomysł budowy takiej linii nie jest nowy. Więcej o nie do końca zrealizowanych planach władz PRL-u dowiecie się z naszego tekstu: Połączenie kolejowe Wieluń – Chorzew-Siemkowice planowano już w latach 70. Mamy mapę.

Poniżej natomiast krótki filmik ze stacji Wieluń Dąbrowa:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx