R e k l a m a

Gmina Działoszyn: Pijany kierował fiatem pomimo sądowego zakazu

R e k l a m a

Ponad 1,5 promila alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ani jedno, ani drugie nie powstrzymało mieszkańca powiatu wieluńskiego przed wejściem „za kółko fiata pandy. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. 

Nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w piątek, 18 listopada 2022 roku, w miejscowości Niżankowice w gminie Działoszyn. 52-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierował fiatem pandą, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Okazało się też, że 52-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Działoszyna mężczyzna zakończył jazdę i nikomu nic się nie stało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji. Jak dodaje policjantka, za te przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych. 

– Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie. Dlatego funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości będą kierować pojazdami – podkreśla mł. asp. Wioletta Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Polocj
1 rok temu

I lipka

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx