R e k l a m a

Wieczór modlitwy przy pomniku św. Jana Pawła II w Wieluniu [ZDJĘCIA, FILMY]

R e k l a m a

Wierni zebrali się w niedzielny wieczór przed pomnikiem Jana Pawła II, by pomodlić się w obronie jego świętości i autorytetu. Spotkanie poprowadzili biskup pomocniczy Andrzej Przybylski oraz biskup pomocniczy senior Jan Długosz.

– Jesteśmy tu, bo on jest święty. Bo on jest w Kościele uwielbionym i chcemy Bogu za niego dziękować. Wszyscy wiemy, co dla nas zrobił. Nie starczyłoby nam ani dnia, ani nocy, żeby wymienić te wszystkie dzieła i wszystkie rzeczy, które my, ludzie wierzący, ale myślę, że wszyscy ludzie dobrej woli i wszyscy na Ziemi, papieżowi zawdzięczają – mówił do zebranych biskup Andrzej Przybylski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas spotkania odprawiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a biskupi Jan Długosz i Andrzej Przybylski udzielili zebranym błogosławieństwa. Zabrani zaśpiewali też wspólnie „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.

– Przyjmijcie od nas wielkie podziękowania za to, że tu jesteście, że się modlicie, że poszerzyliście tego wieczoru wielką rzeszę Polaków, którzy stanęli po raz kolejny przy świętym Janie Pawle II. W momencie, o którym niektórzy nawet mówią, że to był drugi zamach na papieża. Tak jak Jezusa nawet po jego śmierci próbowano zasunąć kamieniami, żeby wszyscy zapomnieli o nim, o jego nauce. My tego nie zrobimy. Jesteśmy i będziemy pamiętać – podkreślał biskup Andrzej Przybylski.

W ostatnim czasie postać Jana Pawła II stała się obiektem debaty publicznej, po tym, jak ukazały się publikacje mające dowodzić, że polski papież miał wiedzę o wykorzystywaniu seksualnym, do którego miało dochodzić w Kościele katolickim. Temat ten został poruszony m.in. w książce „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział” autorstwa Ekke Overbeeka oraz w filmie Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx