R e k l a m a

Kandydat KO do sejmu chce zbudować nową drogę ekspresową niedaleko Wielunia

R e k l a m a

Kandydat KO do sejmu uważa, że droga krajowa nr 45 powinna zostać przebudowana do standardów trasy ekspresowej. Arteria miałaby biec od granicy z Czechami, przez Opole, Wieluń, aż do drogi S8.

Autorem pomysłu jest Szymon Ogłaza, kandydat do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej z województwa opolskiego. Jak twierdzi, nowa trasa, mająca zastąpić obciążoną ruchem drogę krajową nr 45, miałaby być przede wszystkim impulsem do rozwoju województwa opolskiego. Z perspektywy Wielunia taka trasa pozwoliłaby na szybszy dojazd do drogi S8, a także – co oczywiste – polepszyłaby skomunikowanie Wielunia z województwem opolskim, autostradą A4 oraz Czechami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Warto dodać, że pomysł Ogłazy jest zupełnie nowy, a przebudowa DK 45 do parametrów trasy ekspresowej nie znajduje się obecnie w planach GDDKiA. Obecne plany zakładają stopniową przebudowę DK 45 wraz z budową obwodnic poszczególnych miast. Do użytku oddano już obwodnicę Praszki i Gorzowa Śląskiego, a w dalszych planach jest budowa obwodnicy Wielunia w osi północ-południe.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx