R e k l a m a

Masz profil zaufany? Jego ważność może wkrótce dobiec końca. Co wtedy zrobić?

R e k l a m a

Jeśli ważność Twojego profilu zaufanego była automatycznie przedłużona podczas pandemii, to prawdopodobnie wkrótce do Ciebie dotrze lub już dotarł SMS z informacją, by przedłużyć ważność profilu przed 31 października 2023 roku.

Ważność profilu zaufanego wynosi 3 lata. Podczas pandemii była ona automatycznie przedłużana. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego trzeba już przedłużać ważność profilu samodzielnie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jeśli po zalogowaniu się na swój profil zaufany w polu „Sposób utworzenia/przedłużenia” widzisz informację „Profil zaufany przedłużony automatycznie na czas pandemii”, to Twój profil zostanie unieważniony 31 października 2023 roku, nawet jeśli widzisz inną datę wygaśnięcia profilu. Ważność profilu możesz przedłużyć samodzielnie online.

Aby przedłużyć ważność profilu online:

  1. Zaloguj się na stronie pz.gov.pl
  2. W prawym górnym rogu zobaczysz swoje dane i niebieską strzałkę. Rozwiń menu pod strzałką i wybierz Profil zaufany.
  3. W „Szczegółach profilu” wybierz „Przedłuż ważność lub zmień dane”, a następnie „Dalej”.
  4. Zobaczysz okno ze swoimi danymi kontaktowymi. Potwierdź je lub edytuj, jeśli się zmieniły.
  5. Otrzymasz SMS i e-mail z kodami autoryzacyjnym. Wpisz je w odpowiednie pola i wybierz „Dalej”.

Jeśli kody są prawidłowe, zobaczysz potwierdzenie przedłużenia ważności profilu zaufanego o trzy lata. Otrzymasz również e-mail z potwierdzeniem.

Zanim się wylogujesz, wejdź w „Szczegóły profilu” i w sekcji „Dane użytkownika” znajdź „Nazwę użytkownika”. Zapamiętaj ją, ponieważ przyda Ci się podczas kolejnego logowania

Jeśli logujesz się do profilu zaufanego bankowością elektroniczną, to po przedłużeniu ważności profilu zniknie jego powiązanie z kontem bankowym. Do profilu zaufanego zalogujesz się tylko nazwą użytkownika lub adresem e-mail, a metoda autoryzacji logowania do profilu zmieni się na SMS z kodem lub push w aplikacji mObywatel, jeśli ta metoda była wcześniej używana.

Aby ponownie logować się do profilu zaufanego danymi konta bankowego, zaloguj się do swojego profilu zaufanego za pomocą nazwy użytkownika lub adresu e-mail oraz hasła, a następnie zmień dostawcę tożsamości na bank.

R e k l a m a
Źródłogov.pl

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx