R e k l a m a

Wieluń: Będą zmiany w płatnym parkowaniu. Kierowcy zapłacą za postój do godz. 17:00

R e k l a m a

Wieluńscy miejscy radni przyjęli uchwałę o wydłużeniu godzin płatnego parkowania w centrum miasta. Strefa będzie funkcjonować od godziny 9:00 do 17:00. Rozszerzono też SPP o krótki odcinek ul. Św. Barbary.

O wydłużeniu godzin funkcjonowania i rozszerzeniu strefy radni zdecydowali podczas sesji 23 listopada 2023 roku. Tym samym rada cofnęła swoją decyzję sprzed niemal trzech lat o skróceniu godzin funkcjonowania SPP do 14:00. Płatne parkowanie wprowadzono też na ulicy Św. Barbary, na odcinku od ul. Nowy Rynek do ul. Kopernika.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pierwotnie rozważano też decyzję o rozszerzeniu strefy na ulicę Krakowskie Przedmieście w rejonie dawnego PZU. Radny Robert Kaja wyszedł z inicjatywą, aby zamiast rozszerzenia strefy w tym miejscu, wydłużyć godziny obowiązywania płatnego parkowania. Powrót do poprzednich godzin ma przynieść dodatkowe środki WOSiR-owi, do którego trafiają wpływy z SPP. Mowa o około 200 tysiącach złotych rocznie.

– Można narzekać, że to, tamto, owamto, tylko, kurczę, z czego? (…) Jeżeli mamy uruchomić lodowisko, to musimy znaleźć na to kasę. A żeby znaleźć kasę, to trzeba poprawić strefę. I wcale jej nie rozszerzać i wkurzać mieszkańców – apelował radny Robert Kaja. Dodał też, że skrócenie godzin funkcjonowania SPP w 2021 roku miało pobudzić życie gospodarcze w centrum miasta, a „skutek był odwrotny, bo kierowcy nie mają gdzie zaparkować”.

Obecnie WOSiR zakłada 830 tys. złotych wpływów rocznie z SPP. Po wydłużeniu godzin funkcjonowania strefy wpływy mogą przekroczyć milion złotych. Uchwała o zmianie godzin funkcjonowania i rozszerzeniu SPP wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Dodajmy, że WOSiR kolejny już raz zrezygnował z uruchamiania zimą sztucznego lodowiska w Wieluniu. Przyczyną takiej decyzji było szukanie oszczędności. Więcej na ten temat w artykule W tym roku znowu nie będzie lodowiska w Wieluniu. Powodem koszty.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lub
6 miesięcy temu

Kaja zrobil nam prezent na swieta przedluzyl godz. Oplat ! ! !

Bul
6 miesięcy temu

Pan Kaja ZNAWCA od parkingow oplat baran

Jestem przeciw
7 miesięcy temu

Nie będę głosował na Kaje . Poza tym zmienić kierownika WOSiR-u skoro nie potrafi zorganizować dochodowego lodowiska i przyciągnąć łyżwiaży.

Wkurzona obywatelka
7 miesięcy temu

Wolę nie mieć lodowiska, a darmowe parkingi

coondel-bury
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wkurzona obywatelka

A ja wolę mieć lodowisko i bilety na nie za pół ceny, a parkingi w centrum miasta 2x droższe.

Wieluński Legionista
7 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wkurzona obywatelka

Dupa za ciężka i się na nogach kawałka nie chce przejść? Pewnie tak a ile razy przyjeżdżasz do Wielunia w ciągu roku z pod tego dzialoszyna?

Wkurzona obywatelka
7 miesięcy temu

Porażka taki mały Wieluń, a parkingi płatne tak długo jak w Częstochowie. Dla mnie to absurd

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx