R e k l a m a

Kobieta padła ofiarą oszustwa na wygraną w konkursie. Wieluńska policja ostrzega

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci przestrzegają przed oszustwem na wygraną w konkursie. Ofiarą takiego właśnie niecnego procederu padła jedna z mieszkanek regionu. Miejmy świadomość, że internetowi oszuści wciąż wymyślają coraz to nowe metody działania, które pozwalają im wzbogacić się naszym kosztem.

Do wieluńskich mundurowych w ostatnim czasie zgłosiła się oszukana 41-latka. Do kobiety za pośrednictwem internetowego komunikatora odezwała się osoba, podająca się za jej koleżankę i poinformowała ją, że w konkursie organizowanym przez popularną sieć sklepów wygrała 1700 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Rzekoma koleżanka pisała, że wygrana zostanie przelana na jej kartę kredytową, dlatego konieczne jest przesłanie zdjęcia karty, co też 41-latka uczyniła – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – W dalszej korespondencji kobieta autoryzowała także wniosek o przyznanie pożyczki w kwocie 5000 złotych, która po przyznaniu trafiła na jej konto. Nie podejrzewając oszustwa, 41-latka za namową koleżanki kilkukrotnie podała kody do autoryzacji kilku przelewów na kwotę blisko 5000 złotych. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Policjanci przypominają, aby zachować czujność i nie dać się oszukać:

  • Nigdy nie podawaj haseł do swojego konta bankowego lub numerów karty kredytowej.
  • Zawsze potwierdzaj tożsamość „znajomych”, którzy piszą do nas przez internetowe komunikatory – najlepiej zadzwonić do takiej osoby.
  • Zawsze sprawdzaj dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej. Przestępca nie skorzysta z kodu, dopóki nie potwierdzimy transakcji na naszym telefonie.

Czytaj więcej na temat oszustw w Internecie:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx