R e k l a m a

Wieluń: Dwa nowe autobusy kursują po ulicach miasta i gminy. Są bardziej przestronne

R e k l a m a

O dwa nowe pojazdy wzbogacił się tabor wieluńskiego transportu zbiorowego. Autobusy są wyposażone w dwoje drzwi dla pasażerów – z przodu i na końcu pojazdu.

Problem ciasnych busów wykorzystywanych na miejskich liniach w gminie Wieluń zdaje się powoli rozwiązywać. Od 29 stycznia 2024 roku na kolejne dwie linie wyjechały pojazdy w bardziej „miejskiej” konfiguracji, z drzwiami dla podróżnych z przodu i z tyłu, a także częścią niskopodłogową.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Fabrycznie nowe autobusy, mogące pomieścić 15 pasażerów na miejscach siedzących i 27 na miejscach stojących, rozpoczęły kursowanie na obciążonych liniach A i B. Poprawił się też komfort podróżowania na linii G, którą obsługuje teraz autobus z częścią niskopodłogową, wykorzystywany dotychczas na linii B.

Wymiana pojazdów trwa nie od dziś

Odkąd pod koniec 2022 roku obsługą wieluńskiego transportu zbiorowego zajęła się firma ABX2bus z gminy Rudniki, mieszkańcy regularnie skarżyli się na ciasnotę i tłok w pojazdach. Przewoźnik stopniowo wprowadza zmiany, starając się lepiej dostosować tabor do potrzeb podróżnych.

Pierwsze zmiany pojawiły na przełomie czerwca i lipca 2023 roku, kiedy na linie wyjechały trzy nieco większe pojazdy. Szerzej na ten temat informowaliśmy w artykule Wielunianie pojadą większymi autobusami. Wymiana taboru już się rozpoczęła. Później, w październiku 2023 roku, większy pojazd wyjechał na linię C. Również i o tym informowaliśmy w naszym artykule Wieluń: Na jedną z miejskich linii wyjechał większy autobus. To nie koniec zmian.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx