R e k l a m a
R e k l a m a

Kolejny nowy supermarket powstanie w Wieluniu? Znamy planowaną lokalizację

R e k l a m a

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem rozpocznie się w Wieluniu budowa kolejnego supermarketu. Z wnioskiem o pozwolenie na budowę obiektu wystąpiła sieć Dino i dostała już pozytywną decyzję.

Dino to w ostatnich latach najszybciej rozwijająca się sieć supermarketów w Polsce. Tylko w 2023 roku spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych otworzyła 250 nowych sklepów. Na koniec 2023 roku sieć posiadała w całym kraju 2.406 marketów, w tym 3 w gminie Wieluń: w Wieluniu, Dąbrowie i Kurowie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz Dino planuje kolejną ekspansję w naszym regionie. Nowy sklep ma powstać w Wieluniu przy ulicy Joanny Żubr w rejonie skrzyżowania z Tulipanową, czyli na rogatkach miasta, przy wyjeździe w kierunku Mokrska. To miejsce położone z dala od centrum i ruchliwych arterii, ale Dino przyzwyczaiło nas już do stawiania sklepów w nieoczywistych lokacjach. Wniosek o wydanie potrzebnych dokumentów został złożony 12 stycznia 2024 roku, a ponad dwa miesiące później, 18 marca, inwestor dostał zielone światło do rozpoczęcia prac.

Dino Polska chce przy ul. Joanny Żubr w Wieluniu wybudować obiekt o kubaturze 3.134 metrów sześc., czyli odrobinę mniejszy od istniejącego sklepu sieci przy ul. Głowackiego. Biuro prasowe spółki nie udziela informacji o nowych inwestycjach, w związku z czym nie mamy precyzyjnej informacji o planowanej dacie rozpoczęcia prac. Gdy jednak robotnicy pojawią się już na budowie, to można zakładać, że uwiną się szybko i od wbicia pierwszej łopaty do otwarcia marketu minie nie więcej, niż kilka miesięcy.

Budowa kolejnego sklepu to nie jedyna potencjalna nowa inwestycja Dino Polska w gminie Wieluń. Jak zdradził burmistrz Paweł Okrasa, sieć Dino chce zbudować w rejonie obwodnicy Wielunia swoje centrum logistyczno-dystrybucyjne. Pracę miałoby tam znaleźć około 400 osób. Więcej na ten temat w artykule W gminie Wieluń powstanie centrum logistyczne? Ratusz zapowiada sprzedaż gruntów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jasko
3 miesięcy temu

Nie market tylko magazyn dino

Koneser siatkówki
3 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Jasko

Magazyn będzie w Siencu więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,765fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx