R e k l a m a

Region: Będzie połączenie kolejowe Wieruszów – Wieluń – Bełchatów – Piotrków Tryb.?

R e k l a m a

Jest zgoda Zarządu Województwa Łódzkiego na opracowanie dokumentacji dla budowy linii kolejowej, mającej połączyć Bełchatów z linią nr 131 (tzw. „węglówką). Jeśli koncepcja dojdzie do skutku, Wieluń i Wieruszów zyskają połączenie kolejowe z Bełchatowem i Piotrkowem Trybunalskim.

W ramach Programu Kolej Plus samorząd województwa łódzkiego realizuje już dwa duże przedsięwzięcia: budowę linii, która połączy Wieluń z linią nr 131, a także elektryfikację i modernizację połączenia między Piotrkowem Tryb. a Bełchatowem z wydłużeniem do Bogumiłowa. Uzupełnieniem tych dwóch inwestycji będzie trasa kolejowa pomiędzy Bełchatowem a linią 131, dzięki czemu powstanie w województwie łódzkim kolejowy ciąg komunikacyjny Piotrków Trybunalski – Bełchatów – Wieluń – Wieruszów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Będzie to historyczny moment dla województwa łódzkiego, bowiem miasta te zyskają dostęp do międzynarodowego kolejowego korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk, a południowa część województwa łódzkiego zostanie włączona do obsługi koleją ze stolicą regionu – zapowiada marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Opracowanie dokumentacji budowy nowego odcinka jest ujęte w programie „Fundusze Europejskie dla Łódzkiego” i projekt jest już na etapie oceny merytorycznej. Budowa linii jest wpisana do Kontraktu Programowego Województwa Łódzkiego, zawartego pomiędzy Województwem a Rządem RP, jako przedsięwzięcie priorytetowe dla regionu.

Dodajmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe zapisały też budowę linii łączącej Bełchatów z linią nr 131 wśród priorytetów rozwoju sieci kolejowej na obszarze województwa łódzkiego w spisie zamierzeń inwestycyjnych na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx