R e k l a m a

Przystanek PKP w Wieluniu. Pochylnia nabiera kształtów, jest też nowa wiata i zegar [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Pod koniec października rozpoczął się ostatni etap przebudowy wieluńskiego przystanku kolejowego. Po ponad miesiącu widać już efekty prac.

Na peronie stanęła nowa wiata z ławką i miejscem dla niepełnosprawnych, pojawił się również zegar. Ostatecznych kształtów nabiera też droga dojścia do przystanku, która po remoncie będzie wiodła po pochylni. Zgodnie z deklaracjami PKP PLK prace nad jej przygotowaniem miały zakończyć się w listopadzie, ale termin ten ulegnie wydłużeniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak widać na naszych zdjęciach, nowy chodnik prowadzący do peronu będzie stosunkowo wąski, ale gdzieniegdzie przewidziano krótkie poszerzenia. Można pokusić się o stwierdzenie, że pochylnia będzie taka sama, jak i cała linia kolejowa, przy której leży wieluński przystanek – jednotorowa z „mijankami”.

Zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w tym miejscu, są szczególnie widoczne, gdy porównamy aktualny stan do naszej relacji sprzed nieco ponad miesiąca: Ruszyła budowa pochylni na przystanku PKP Wieluń. Wkrótce tymczasowa droga dla podróżnych [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że wieluński przystanek PKP jeszcze przez jakiś czas będzie służył tylko pasażerom pociągów regionalnych. Te dalekobieżne, uruchamiane przez PKP Intercity, wciąż omijają nasze miasto, a w zamian dla pasażerów pozostaje autobusowa komunikacja zastępcza (czytaj więcej na ten temat). Nie znaczy to jednak, że wieluński przystanek w przyszłości nie zyska na znaczeniu. Więcej na ten temat w artykule: Powstanie kolejowe połączenie Wielunia z Łodzią i Wrocławiem? Jest zielone światło.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx