R e k l a m a

Są wyniki. Gmina Wieluń nie dostanie dotacji na baseny z tzw. „funduszu covidowego”

R e k l a m a

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przedstawił dzisiaj listę wniosków zakwalifikowanych do II etapu rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście nie ma dofinansowania do przebudowy basenu i targowiska w Wieluniu, o które wnioskował magistrat.

Przypomnijmy – 35 milionów złotych chciał pozyskać z tego funduszu burmistrz Wielunia. Pieniądze miały pójść na budowę kompleksu basenów w miejscu obecnego basenu odkrytego przy ul. Broniewskiego, a także na przebudowę pobliskiego targowiska miejskiego. Szacowany łączny koszt inwestycji miał wynieść niemal 44 miliony złotych, z czego aż 35 mln zł stanowiłoby rządowe dofinansowanie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Burmistrz wystosował nawet list otwarty do posła Pawła Rychlika oraz dyrektora CIR Tomasza Matyni z prośbą o poparcie wieluńskiego wniosku (więcej na ten temat). Później, o czym również pisaliśmy, włodarz Wielunia zaliczył ostrą wymianę zdań z wiceministrem Waldemarem Budą, który nisko ocenił szanse zakwalifikowania wieluńskiego wniosku do rządowego programu.

Burmistrz napisał wówczas w długim liście do wiceministra, że jego zdaniem środki otrzymają te jednostki samorządowe, których włodarze należą do partii rządzącej lub zaśpiewają w odpowiednim miejscu „Łubudubu, łubudubu…”. Pozostali mieli zaś według burmistrza Wielunia dostać wyłącznie niskie kwoty.

– Ale zawsze można podać ich jako przykład, że nie dajemy pieniędzy wyłącznie swoim – ocenił wówczas w liście burmistrz Paweł Okrasa. Czytaj więcej na ten temat: Burmistrz Wielunia idzie na noże z wiceministrem! Nie szczędzi ostrych słów.

Ostatecznie wniosek złożony przez Gminę Wieluń nie zyskał akceptacji. Do dofinansowania zakwalifikowano jednak inne wnioski samorządów z naszego regionu, w tym m.in. Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Więcej na ten temat: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w naszym regionie. Kto i na co dostanie środki?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx