R e k l a m a

Wieluńscy policjanci z nowym radiowozem. To hybrydowa toyota corolla [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zyskali nowy radiowóz. Wart ponad 100 tys. złotych samochód toyota corolla o napędzie hybrydowym zakupiono ze środków Komendy Głównej Policji, a także dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz urzędów gmin w Białej, Pątnowie i Mokrsku.

Do symbolicznego przekazania nowego radiowozu na ręce policjantów doszło w czwartek, 13 stycznia 2022 roku, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Przedstawiciele władz samorządowych w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu insp. Grzegorza Libury symbolicznie przekazali kluczyki do auta na ręce asp. sztab. Mariusza Cipiszewskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W uroczystości wzięli udział starosta wieluński Marek Kieler, wójtowie Jacek Olczyk (Gmina Pątnów) i Zbigniew Dąbrowski (Gmina Mokrsko) oraz reprezentująca Gminę Biała Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Pawełczyk. Ze względu na obecną sytuację związaną epidemiczną spotkanie odbyło się z udziałem ograniczonej liczby gości i z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Libura podziękował samorządom za ich finansowe wsparcie w zakupie radiowozu. Podkreślił, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców. Samorządowcy natomiast pogratulowali komendantowi pozyskania nowego radiowozu, a policjantom życzyli bezpiecznej służby z jego wykorzystaniem.

Toyota corolla kosztowała ponad 100 tys. złotych

Jak informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji, nowy radiowóz będą wykorzystywać w codziennej służbie funkcjonariusze Wydziału Prewencji. Nowoczesna toyota corolla w wersji oznakowanej z napędem hybrydowym to pierwszy tego typu pojazd w wieluńskiej jednostce.

– Auto wyposażone jest w benzynowy silnik 1.8 litra o mocy 98 KM, a ponadto wspierany jest dodatkowo jednostką elektryczną. Pojazd ma automatyczną skrzynię biegów oraz szereg systemów zapewniających bezpieczeństwo funkcjonariuszom – wymienia st. asp. Katarzyna Grela. Nowy radiowóz kosztował ponad 100 tys. złotych.

Toyota corolla jest pierwszym tegorocznym nabytkiem wieluńskich policjantów. Warto dodać, że w ubiegłym roku tabor wieluńskiej komendy zasiliły trzy nowe radiowozy – kia ceed, hyundai tucson oraz volkswagen T6.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx