R e k l a m a

Gala MMA-VIP 4 w Wieluniu. Mieszkańcy wywierają presję, by odwołać wydarzenie

R e k l a m a

Temat gali MMA-VIP 4 w Wieluniu zdominował w ostatnim czasie wieluńskie strony w mediach społecznościowych. Znaczna część wypowiadających się mieszkańców jest przeciwna planowanemu wydarzeniu. Pojawiły się m.in. internetowe petycje w tej sprawie.

Po tym, jak 20 stycznia Marcin Najman oficjalnie ogłosił, że gala MMA-VIP 4 ma odbyć się w wieluńskiej hali WOSiR, Internet zalała fala krytycznych komentarzy. Sprzeciw budzi przede wszystkim osoba, która ma swoją twarzą firmować to przedsięwzięcie. To były boss gangu pruszkowskiego, Andrzej Z., pseudonim „Słowik”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W Internecie pojawiły się petycje mieszkańców, którzy domagają się od burmistrza Pawła Okrasy zerwania umowy na wynajem hali pod organizację kontrowersyjnego przedsięwzięcia. Obecnie najwięcej podpisów – niemal 300 – ma petycja zainicjowana przez wieluńskiego dziennikarza Sławomira Rajcha.

„My, niżej podpisani nie zgadzamy się na organizację w Wieluniu gali MMA VIP-4 w Wieluniu. Impreza ta szkodzi wizerunkowi miasta i jest promocją świata przestępczego. Wzywamy Pana do zerwania umowy na wynajem hali firmie odpowiedzialnej za to wydarzenie i dołożenie wszelkich starań, aby takiej imprezy w Wieluniu nie było!” – czytamy w opisie petycji, którą można znaleźć pod tym linkiem: https://www.petycjeonline.com/nie_dla_gali_mma_vip-4_w_wieluniu. Oprócz petycji w Internecie, inicjator akcji zbiera też podpisy w wersji papierowej.

Wpis w sprawie „społecznego wotum nieufności dla burmistrza Wielunia” pojawił się z kolei na profilu organizacji Obywatelski Wieluń. Czytamy w nim m.in.: „Panie Burmistrzu! W opublikowanym dzisiaj wideo nie złożył Pan wyjaśnień nam, mieszkańcom Wielunia. Wykorzystał Pan za to okazję do stoczenia osobliwej polemiki ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim. Z jednej strony słuchając Pańskich wywodów, trudno uwierzyć, z jakim uporem stąpa Pan po autodestrukcyjnej ścieżce. Jednocześnie jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że doskonale Pan się przy tym bawi. Że Pańskie nieposkromione ego karmi się rozgłosem medialnym i możliwością dołożenia Stanowskiemu.”

W dalszej części wpisu Obywatelski Wieluń m.in. porównuje Okrasę do byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa: „Długo znosiliśmy Pańskie ekscesy na stanowisku burmistrza. Najwyraźniej zamarzyło się Panu być lokalną wersją Donalda Trumpa – niepokornego, nieco ekscentrycznego polityka-showmana, szukającego okazji do krwistych polemik, dla którego socjotechnika to bułka z masłem. Teraz jednak sprawy zaszły za daleko. Przekroczył Pan Rubikon, wypuścił dżina z butelki, co kompromituje nasze miasto i nie wiadomo, jakie jeszcze konsekwencje za sobą pociągnie. Być może więc Pana to bawi, ale to jest zabawa kosztem mieszkańców i dobrego imienia Wielunia” – zarzuca burmistrzowi Obywatelski Wieluń. Cały wpis dostępny jest tutaj – https://www.facebook.com/obywatelski.wielun/posts/4665236633581735.

Czy burmistrz weźmie pod uwagę głosy mieszkańców? Jak słyszymy, włodarz miasta jest chętny do rozmów w sprawie gali. Spotkanie z Okrasą w tej sprawie zapowiadał wieluński aktywista, Piotr Walaszczyk. Temat jednak póki co utknął w martwym punkcie.

– Jak mamy chcieć rozmawiać, kiedy przy okazji zaproszenia do rozmów słyszymy od burmistrza słowa znaczące, że przemyślał decyzję i zdania nie zmieni? – pyta retorycznie Walaszczyk. Aktywista zaznacza jednocześnie, że jest tylko jedną z osób, które sprzeciwiają się organizacji gali w Wieluniu. – Po prostu martwię się o wizerunek miasta – podkreśla.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Obcy ale wkurzony
2 lat temu

Kochani mieszkańcy Wielunia na pewno wśród Was jest grupa osób która może wywrzeć presję na Radzie Miasta która może tą głupią decyzję burmistrza anulować. Proponuję jeszcze inne wyjście czyli złożenie wniosku o odwołanie burmistrza w referendum. Uwierzcie mi że to naprawdę nie jest żaden wielki problem żeby to zrobić.

Magda
2 lat temu

Panie Okrasa. A kiedy Trynkiewicza zaprosicie?

Marek Chrabąszcz
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Magda

Styki się u ciebie popaliły już całkowicie

Marecki
2 lat temu

witam zapraszam na kanał marecki na youtube zrobiłem o tym film juz …

Jju
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Marecki

Won padalcu

Marecki
2 lat temu

bravooo…. za tooo

Komin
2 lat temu

Zbyt duże podniecenie jest u niego żeby z tego zrezygnował

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx