R e k l a m a

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim i wyposażyć ją w dobre sprzęty AGD?

R e k l a m a

Urządzenie nowej kuchni warto dobrze przemyśleć. W jakim stylu powinna ona być wykonana, wyznaczyć sobie określony budżet na zakup mebli oraz sprzętów AGD. Dzięki temu unikniemy nadprogramowych wydatków. Przed rozpoczęciem aranżacji kuchni warto dokładnie przemyśleć, jakie mamy potrzeby, czego nie chcemy wykonać w naszej kuchni, a co nam się podoba. Te decyzje pomogą nam w szybszy i łatwiejszy sposób dokonać urządzenia kuchni tak, byśmy później niczego nie żałowali. O czym jeszcze warto pamiętać przy aranżacji kuchni?

Przeczytaj nasze artykuł, a dowiesz się:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • lodówka biała – czy warto wybierać sprzęty do zabudowy czy wolnostojące
  • na co zwracać uwagę przy wyborze chłodziarki-zamrażarki (np. roczne zużycie energii)
  • aranżacja kuchni w stylu skandynawskim – co będzie dobrym wyborem

Podobnie jak w przypadku salonu czy łazienki aranżację kuchni warto skonsultować z projektantem wnętrz, który powie nam co sprawdzi się w naszej kuchni, a jakich rozwiązań unikać. Dzięki fachowej poradzie będziemy wiedzieć jak w najlepszy możliwy sposób wykorzystać miejsce w naszej kuchni tak, by pomieścić wszystkie nasze sprzęty: garnki, zastawę stołową oraz inne akcesoria kuchenne jakie mamy w kuchni, aby nie wyglądała ona na „zagraconą”.

Lodówka biała czy pod zabudowę? Jak dobrze wybrać lodówkę i inne sprzęty AGD?

Wybierając kolejne sprzęty AGD warto przede wszystkim pamiętać o dwóch kwestiach – zużyciu energii elektrycznej (roczne zużycie energii, klasa klimatyczna) i zużyciu wody przez dane urządzenie. To chyba dwie najważniejsze kwestie, ponieważ determinują koszt utrzymanie tego sprzętu podczas jego użytkowania, pomijając kwestię potencjalnego serwisowania i napraw. Kupując takie elementy wyposażenia jak lodówka czy zmywarka (a nawet pralkę, którą coraz częściej umieszczamy w kuchni), warto zwracać uwagę na zużycie mediów podczas jej pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie realnie w dłuższej perspektywie zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz wodę. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę kwestię tego, jakie wymiary (pojemność całkowita) mają mieć kolejne sprzęty oraz to czy mają być to sprzęty wolnostojące, czy sprzęty pod zabudowę. Ma to ogromny wpływ na ich wymiary, wygląd oraz cenę.

Biała lodówka wolnostojąca to jeden z najczęstszych wyborów polskich konsumentów, szczególnie decydujących się na kuchnię w stylu skandynawskim. Duża część konsumentów wybiera także sprzęty pod zabudowę, które dzięki temu w mniejszych pomieszczeniach wyglądają ładnie i elegancko. To rozwiązanie jednak nie wszystkim się podoba. Część z nas woli kupić sobie białą lodówkę lub inną lodówkę wolnostojącą, która będzie jednocześnie ozdobą pomieszczenia, ponieważ jej design będzie przykuwał uwagę osób wchodzących do kuchni. W mniejszych pomieszczeniach świetnym rozwiązaniem mogą być również lodówki podblatowe.

Jeśli nie jesteśmy pewni co wybrać, wpiszmy w wyszukiwarkę np. “lodówka wolnostojąca w kuchni aranżacje” i zobaczymy wiele ciekawych, inspirujących przykładów aranżacji wnętrza kuchni, również w stylu skandynawskim. 

Pojemność użytkowa chłodziarki, pojemność użytkowa zamrażarki, kierunek otwierania drzwi – na jakie parametry lodówki zwracać uwagę?

Lodówka wolnostojąca w kuchni to ważny element dekoracyjny. Wybierając lodówkę warto także zwrócić uwagę na jej pojemność (najpopularniejszy wymiar to 59,5 x 65,8 cm) , ilość półek, miejsce na przechowywanie butelek czy komora świeżości, czyli miejsce, gdzie będziemy mogli przechowywać warzywa i owoce w odpowiedniej temperaturze i przepływie powietrza, by produkty te mogły dłużej być świeże. Pamiętajmy również o tym, by wybrać dobry kierunek otwierania drzwi (chociaż większość lodówek ma możliwość zamontowania drzwi w obie strony). Możemy również wybrać licowane drzwi.

Ponadto przy wyborze lodówki (a dokładniej chłodziarki-zamrażarki) warto także zwrócić uwagę na wielkość zamrażalnika. To może mieć większe znaczenie dla tych z nas, którzy lubią zamrażać np. owoce sezonowe lub warzywa na zimę i jesień, a także mieć pewne zapasy żywności na „czarną godzinę”. Przemyślmy również dobrze położenie zamrażarki – czy chcemy ją mieć na górze lodówki czy na jej spodzie. 

Warto też pamiętać o tym, że lodówka pod zabudową będzie miała mniejszą pojemność niż lodówka wolnostojąca. Dlatego lodówka pod zabudowę może być gorszym wyborem dla rodzin wieloosobowych. Wielkość i pojemność lodówki są oczywiście potrzebą względną i warto przed zakupem lodówki udać się do sklepu, aby zobaczyć, jak lodówka wygląda w środku, ocenić wykonanie dodatkowych elementów takich jak półki czy półeczki na drzwiach lodówki (i możliwość regulacji wysokości półek). Warto zwracać uwagę na funkcje lodówki takie jak możliwość wyłączenia samego zamrażalnika na czas naszej nieobecności w domu, a także ustawienia trybu wakacyjnego, kiedy w lodówce niczego nie przechowujemy. To także pozwoli nam zaoszczędzić energię elektryczną, której lodówka potrzebuje do właściwego funkcjonowania.

Nowoczesne lodówki posiadają również dodatkowe funkcje i zastosowane technologie, takie jak technologia no frost (lub pełny no frost), wymuszona cyrkulacja powietrza, blokada panelu sterowania, sygnalizacja niedomkniętych drzwi, szybkie chłodzenie, szybkie zamrażanie, automat na kostki lodu (wymaga podłączenia źródła bieżącej wody), automatyczne odszranianie, zarządzanie kontrolą wilgotności, wbudowany ekran, a nawet zdalne sterowanie, mini barek czy dystrybutor wody, a także inne funkcje dodatkowe. Świetnie wyposażone są np. lodówki Electrolux

Pamiętajmy, że lodówka to sprzęt na lata i najniższa cena nie powinna być kluczowym kryterium wyboru sprzętu AGD.

Wybór sprzętu AGD to nie wszystko. Pamiętaj o dobrym doborze szafek kuchennych oraz innych akcesoriów potrzebnych w kuchni.

Kiedy już wybierzemy sprzęty AGD, takie jak lodówka biała Electrolux, musimy dopasować do nich szafki kuchenne. Najlepszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem jest zakup szafek kuchennych pod wymiar. Jednak to rozwiązanie nie należy do najtańszych. Część z nas musi decydować się na meble systemowe dostępne w popularnych marketach budowlanych bądź sklepach meblowych. Musimy zgrać ze sobą wymiary szafek kuchennych oraz sprzętów AGD, a ponadto trzeba dopasować także kolorystycznie kolor szafki i białą lodówkę lub sprzęty w innym kolorze, tak by wszystko razem wyglądało ładnie i elegancko i było wykonane w naszym wymarzonym stylu. Na szczęście może pomóc nam w tym osoba zajmująca się aranżacją wnętrz, która udzieli wskazówek w jaki sposób w pomieszczeniu dobrze rozplanować rozkład szafek kuchennych oraz sprzętów AGD. Doradzi nam może również także w kwestii tak zwanego trójkąta roboczego, czyli takiego ułożenia szafek, zlewu oraz lodówki, abyśmy mieli łatwy dostęp do przechowywanej żywności i podczas przygotowywania posiłków. Pamiętajmy, że kuchnia powinna być urządzona przede wszystkim funkcjonalnie, by dobrze nam się w niej gotowało, było miejsce na przygotowywanie posiłków oraz na zjedzenie tego, co ugotowaliśmy.

Ilość sprzętów oraz szafek kuchennych będzie zależna od naszych indywidualnych potrzeb oraz od tego czy jesteśmy osobami lubiącymi gotować. Warto także zwracać uwagę na akcesoria kuchenne rozmieszczane w szafkach kuchennych. Dzięki nim przechowywanie w kuchni może być o wiele łatwiejsze, a całość będzie idealnie uporządkowana i funkcjonalna. Ilość sprzętów AGD będzie również zależała od tego jak często korzystamy z kuchni. Część nas wcale nie będzie potrzebować zmywarki, ponieważ preferuje zmywanie ręczne. Część konsumentów będzie potrzebować kuchenkę mikrofalową, a części wystarczy jedynie płyta indukcyjna i piekarnik. Wybór należy do nas. Warto jednak pamiętać o tym, by sprzęt AGD był sprzętem wysokiej jakości oraz sprzętem energooszczędnym. Niezależnie od tego, czy projektujemy kuchnię w stylu skandynawskim czy innym.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Syndzik
1 rok temu

Kwestia po prostu dopasowana stylu kuchni do swojego stylu. Możliwości jest mnóstwo jesli chodzi o estetykę. Choć jak dla mnie kluczowe jest zgranie mebli z sama powierzchnią, dlatego kluczowe jest spasowanie pod kątem wymiarów. Prawidłowo wykonany montaż np. przez Montiera Mebli gwarantuje że kuchnia będzie służyła kilka lat spokojnie

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Syndzik

A jak z bratem sami wstawiliśmy zmywarkę i on przeklinał, to ile będzie służyć?

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Syndzik

Umiem w styl skandynawski. Piwo kosztuje 20 koron. Doktorzy biegają po ulicach. No i ten język. Jedyne, co rozumiem to surstomming i skoll.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx