R e k l a m a

Wraca poradnia kardiologiczna w wieluńskim szpitalu. Wiemy, gdzie ją ulokowano

R e k l a m a

Od czerwca 2023 roku w wieluńskim szpitalu znów rusza długo wyczekiwana poradnia kardiologiczna. Zapisy pacjentów już trwają. Co ważne, leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ.

Wieluński szpital wznowił przyjęcia do poradni kardiologicznej po kilku latach przerwy. Poradnia została urządzona na parterze budynku, w którym znajdował się dawniej SOR. To właśnie w tym obiekcie docelowo planowany jest zespół poradni przyszpitalnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Takie sygnały faktycznie były, że ta poradnia kardiologiczna jest w naszym szpitalu niezbędna, ze względu na bardzo liczne dolegliwości zdrowotne związane z układem krążenia i pracą serca. Tak że ogromnie się cieszymy – mówiła Anna Freus, dyrektor wieluńskiego szpitala.

Jak wskazał dr Wojciech Ordon, dyrektor ds. medycznych SP ZOZ w Wieluniu, podstawowym problemem stojącym na drodze do uruchomienia poradni kardiologicznej był w ostatnich latach brak odpowiedniej kadry medycznej.

– Dzięki takiej sytuacji, jaka teraz nastała, i wejściu firmy American Heart of Poland do szpitala, udało się to wszystko. Jest to przede wszystkim duża zasługa pani dyrektor. Pamiętajmy o tym, że prawie połowa zgonów w społeczeństwie jest związana z chorobami na tle sercowym lub naczyniowym – przypomniał dr Wojciech Ordon.

Podziękowania i gratulacje dla dyrektor Anny Freus i doktora Wojciecha Ordona złożyli też samorządowcy oraz poseł Paweł Rychlik. Jak podkreślano, udało się doprowadzić do zniknięcia czarnej plamy na mapie województwa łódzkiego, a tą czarną plamą był brak dostępu do poradni kardiologicznej finansowanej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Starania, które były trudne z powodu braków kadrowych, na które cierpi służba zdrowia w całej Polsce, przyniosły skutek – mówił obecny na konferencji prasowej poseł Paweł Rychlik.

Więcej na temat szpitala w Wieluniu:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Ja ostatnio miałem echo serca robione. Pani powiedziała, że takiej ładnej zastawki nie widziała już dawno. Aż mi się zastawka szybciej zaczęła zamykać, zwłaszcza, że badanie jest przeprowadzane na leżąco i Pani musiała mnie mocno objąć na leżąco. Dziękuję lekarzom za ratowanie życia i zdrowia. Z całej pięknej zastawki dziękuję.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx