R e k l a m a

Wieluń: Inwestycje w szpitalu za ponad 15 mln złotych. Co udało się wykonać? [FILM]

R e k l a m a

Rok 2023 obfitował w dobre wiadomości dla wieluńskiego szpitala. Na inwestycje wydano ponad 15,8 mln złotych, w tym prawie 6 mln złotych stanowiły inwestycje w budynki.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w SP ZOZ w Wieluniu dyrektor placówki Anna Freus podsumowała inwestycje w lecznicy w 2023 roku. Tych było całkiem sporo, a obejmowały zarówno prace remontowe, jak i zakupy potrzebnego sprzętu. Łącznie w 2023 roku na inwestycje w wieluńskim szpitalu wydano ponad 15,8 mln złotych, a od 2018 do 2023 roku – ponad 41,7 mln złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Najważniejszą inwestycją, która zakończyła się w 2023 roku była oczywiście budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja pochłonęła ponad 14 mln złotych, z czego większość pochodziła ze środków zewnętrznych. Nasz materiał z otwarcia oddziału zobaczycie tutaj: Jak wygląda nowy wieluński SOR? Oddział oficjalnie otwarty i poświęcony [ZDJĘCIA, FILM]

Oprócz budowy SOR-u w placówce prowadzono też szereg innych inwestycji. Były to m.in.: modernizacja dróg wewnętrznych wraz z parkingiem przy SOR-ze, modernizacja obejmująca pracownię rentgenodiagnostyki, zakup aparatu RTG, zakup nowej karetki, czy też stworzenie pracowni rezonansu magnetycznego wraz z wyposażeniem. Placówka zakupiła też sporo potrzebnych urządzeń o wartości od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Obecnie najbardziej wyczekiwaną inwestycją w wieluńskim szpitalu jest remont oddziału ginekologicznego. Jak mówili przedstawiciele władz powiatu, nie ma sygnałów o tym, żeby dotacja na remont oddziału, przyznana jeszcze za czasów poprzedniego rządu, została cofnięta. W związku z tym Starostwo Powiatowe w Wieluniu przymierza się do ogłoszenia przetargu na prace remontowo-budowlane.

Konferencję prasową na temat inwestycji w wieluńskim szpitalu transmitowaliśmy dla Was na żywo na naszej stronie na Facebooku. Zapis transmisji możecie obejrzeć poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx