R e k l a m a

Policjanci spotykają się w ramach wywiadówek z rodzicami uczniów wieluńskich szkół

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo młodzieży, spotykają się w ramach wywiadówek z rodzicami uczniów placówek oświatowych z naszego powiatu. Ostatnio takie spotkanie zorganizowano w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Chodzi o zwiększenie świadomości dotyczącej agresji występującej wśród młodzieży oraz zagrożeń wynikających z cyberprzemocy.

Podczas rozmów z rodzicami policjanci wskazują na występujące wśród młodzieży bardzo niebezpieczne zjawisko przemocy rówieśniczej. Jest to groźne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy negatywne zachowania wobec innych często są nagrywane i publikowane w Internecie, a następnie, krążąc w sieci, zbierają różne komentarze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niestety takie sytuacje są bardzo niebezpieczne i mogą skończyć się tragicznie. W takich sytuacjach ofiara nie dość, że została zaatakowana, to dodatkowo jest ośmieszana i poniżana przez reakcje internautów. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości w tym zakresie również rodziców i opiekunów, aby mogli odpowiednio szybko zareagować na niepokojące sygnały – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje: – Warto przyjrzeć się dzieciom i ich zachowaniom, ponieważ może się okazać, że naszych podopiecznych dotyka również ten problem.

Podczas spotkań poruszono też kwestie zagrożeń związanych z hejtem, mową nienawiści i cyberprzemocą. Warto bowiem pamiętać, że Internet może być wykorzystywany do nauki, zabawy, czy kontaktów z rówieśnikami, ale także może stanowić zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Mowa tu o kontakcie ze szkodliwymi treściami, czy też cyberprzemocą.

– Przedstawiono przykłady aktów agresji elektronicznej. Przypomniano również, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a każde użycie komputera zostawia ślady. Nie zabrakło również informacji, jak reagować i gdzie szukać pomocy w sytuacjach, kiedy uczniowie spotykają się z agresją w Internecie – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela.

Mundurowi podczas spotkań przekazują również informacje na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, wyjaśniają czym jest demoralizacja, czyn karalny nieletniego i jakie konsekwencje są z tym związane.

– Tego typu spotkania doskonale wpisują się w realizowane przez wieluńskich mundurowych działania profilaktyczno-edukacyjne w zakresie przeciwdziałania agresji i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Będą one kontynuowane podczas kolejnych spotkań z rodzicami i opiekunami – zapowiada Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx