R e k l a m a

Przełożył tablice rejestracyjne i wyjechał w trasę. Miał też cofnięte prawo jazdy

R e k l a m a

Zaskakująca bywa nieraz pomysłowość mieszkańców naszego regionu. Tym razem „zabłysnął” 52-latek z powiatu wieruszowskiego, który kierował autem niedopuszczonym do ruchu, bez badań technicznych i ubezpieczenia, w dodatku z tablicami rejestracyjnymi przełożonymi z innego pojazdu. Jakby tego było mało, mężczyzna wsiadł „za kółko” pomimo cofniętego prawa jazdy.

Feralne auto – skodę octavię – policjanci zatrzymali do kontroli 1 sierpnia 2023 roku przed godziną 7:00 w miejscowości Cieszęcin w gminie Wieruszów. Podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach okazało się, że zamontowane na skodzie tablice rejestracyjne są zarejestrowane na osobowego opla. Właścicielem obu tych pojazdów okazał się kontrolowany mężczyzna, 52-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierujący tłumaczył się, że przełożył tablice rejestracyjne od opla, ponieważ nie zdążył zarejestrować nowo kupionego samochodu. Podczas dalszych czynności policjanci sprawdzili, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych oraz nie był dopuszczony do ruchu. Okazało się także, że skoda nie posiada ubezpieczenia OC – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Stróże prawa ustalili teżi, że 52-latek kierował pojazdem pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2. Odpowie też za popełnione wykroczenia.

– Pamiętajmy o naszych obowiązkach, zanim wyjedziemy na drogę. Miejmy świadomość, że w dużej mierze stan naszego bezpieczeństwa i innych użytkowników dróg zależy od nas samych, od naszego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych – przypomina asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 miesięcy temu

Tylko w Polsce gminnej ktoś by się tak tłumaczył:) Jakby się czas o 30 lat cofnął. Jeszcze szwagra i Grażyny brakuje.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx