R e k l a m a

Wieluń: Po nitce do kłębka. Policjanci ukrócili niecny proceder, troje zatrzymanych

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 34 lat, podejrzanych o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. U najstarszego z nich mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 150 gramów substancji psychotropowych. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

13 września 2023 roku około godziny 23:00 policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego wieluńskiej komendy zwrócili uwagę na audi A4 zaparkowane na terenie Wielunia. W środku siedziała czwórka młodych ludzi. Nerwowe zachowanie jednego z mężczyzn wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że może posiadać środki odurzające.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przypuszczenia te potwierdziły się. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy 24-latku „dilerkę” z substancją psychotropową. Kolejny woreczek z zabronioną substancją stróże prawa zabezpieczyli podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania. Jak ustalili mundurowi, 24-latek udzielił również substancji psychotropowej pozostałej trójce młodych ludzi, którzy byli z nim w aucie. Mężczyzna został zatrzymany.

– Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że 24-latkowi zabronioną substancję udzielił 25-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Na tym policjanci nie poprzestali, wytypowali kolejną osobę związaną z narkotykowym procederem. Był nim 34-letni mieszaniec Sieradza. To u niego 24-latek zaopatrywał się w środki odurzające – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela.

Podczas przeszukania w mieszkaniu sieradzanina stróże prawa zabezpieczyli ponad 150 gramów substancji psychotropowych w postaci kryształu oraz wagę elektroniczną. 34-latek z Sieradza został również zatrzymany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

– Cała trójka usłyszała już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Najmłodsi odpowiedzą za udzielanie środków psychotropowych, dodatkowo 24-latek usłyszał również zarzuty posiadania zabronionych substancji. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, ich sprzedaż oraz posiadanie przyrządów służących do ich przetwarzania i przerobu. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – podsumowuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx