R e k l a m a

12 kolizji, 112 mandatów i 4 nietrzeźwych kierujących. Długi weekend w powiecie wieluńskim

R e k l a m a

Za nami długi sierpniowy weekend już za nami. Wiele osób spędziło ten czas na wyjazdach, a mundurowi z wieluńskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole drogowe. W powiecie wieluńskim odnotowano m.in. 12 kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących.

Wieluńscy stróże prawa w dniach od 11 do 15 sierpnia 2023 roku prowadzili działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2023”. W tych dniach na drogach całego kraju mogliśmy zauważyć wzmożoną ilość policyjnych patroli. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrolowali też stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci były przewożone w fotelikach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas sierpniowego długiego weekendu na terenie powiatu wieluńskiego nie odnotowano żadnego wypadku, było natomiast 12 niegroźnych kolizji drogowych. Od piątku do wtorku funkcjonariusze przeprowadzili 200 kontroli drogowych i nałożyli 112 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

– Ponadto mundurowi zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, z czego 9 za stan techniczny pojazdów oraz 3 za brak aktualnych badań technicznych samochodu. Dwóch kierowców straciło również prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Pomimo wielu apeli wciąż nie brakuje kierujących, którzy wsiadają za kółko, znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas długiego sierpniowego weekendu wieluńscy mundurowi wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów.

– Dwóch z nich odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa – przekazuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx